מתחם 1200 הוד השרון. צילום: אריאל ימיני. לבניינים בתמונה אין קשר לכתבהמתחם 1200 הוד השרון. צילום: אריאל ימיני. לבניינים בתמונה אין קשר לכתבה
מתחם 1200 הוד השרון. צילום: אריאל ימיני. לבניינים בתמונה אין קשר לכתבה
(מתחם 1200 הוד השרון. צילום: אריאל ימיני. לבניינים בתמונה אין קשר לכתבה)
נדב דואני, המועמד לראשות עיריית הוד השרון, הכריז כי בכוונתו לקדם את פרויקט מחיר למשתכן ודיור בר-השגה בעיר.
במסגרת התכנית, דואני מתכוון לרתום את משרדי הממשלה הרלוונטיים על מנת להוציא לפועל תכנית בנייה נקודתית שתיתן מענה לצרכי הזוגות הצעירים ומעמד הביניים.
דואני מונה 2 פרויקטים לדוגמה אותם ניתן לקדם בטווח המיידי: הפרויקט הראשון נמצא במתחם 1200, שם לעיריית הוד השרון בעלות על שטח גדול. דואני מבקש לקדם תכנית לבניית מרכז המסחרי אשר מעליו יבנה מתחם מגורים עם כ-80 דירות שיימכרו במחיר נמוך באופן משמעותי ממחיר השוק. המהלך יהיה בתיאום מלא עם המנהלות הקהילתיות ובשיתוף מלא של ציבור התושבים.
הפרויקט השני הוא בשטח שבין דרך רמתיים לרחוב אסף הרופא, שם לטענת דואני, ניתן לבנות על קרקע מנהל מאות דירות בפרויקט של מחיר למשתכן.
נדב דואני. צילום: ראובן קפוצינסקינדב דואני. צילום: ראובן קפוצינסקי
נדב דואני. צילום: ראובן קפוצינסקי
(נדב דואני. צילום: ראובן קפוצינסקי)
דואני: ״יש לנו מטרה ברורה והיא לדאוג לצעירי הוד השרון. הם העתיד של העיר וצריך לעשות הכל כדי שיוכלו לגור כאן. גל ההתייקרויות של מחירי הדיור בעשור האחרון לא פסח על הוד השרון. בעוד בערים אחרות ניסו לקדם דיור בר-השגה לזוגות הצעירים ולמעמד הביניים, הרי שבהוד השרון זה לא קרה וחבל.
"בכל רחבי הארץ ישנם פרויקטים של מחיר למשתכן ואני מתכוון יום לאחר שאבחר, להסדיר את זה גם בהוד השרון במינון הנכון. אין שום סיבה שלא נאפשר לצעירי העיר שהם העתיד של העיר, לרכוש דירות במחיר שיוכלו לעמוד בו. זה אינטרס עליון שלנו כהנהגה. מתוקף תפקידי והיכרותי עם משרדי הממשלה ועבודת הממשלה, אדע להביא את התכניות הללו להוד השרון ואני מתכוון לעשות הכל כדי שזה יקרה".