זהו, אנחנו בסוף השבוע האחרון לחופש הגדול, ולקראת החזרה ללימודים אנו מציגים מדור מיוחד, עם תמונות ילדות של פוליטיקאים מקומיים - שמספרים לנו על מורה זכור, אז, כשעוד הלכו לבית הספר.
צילומים: פרטיצילומים: פרטי
צילומים: פרטי
(צילומים: פרטי)
מתחילים עם חברת מועצת עיריית רעננה, רונית וינטראוב, שהייתה מתבגרת סוררת שזוכרת עד היום לטובה את המחנכת ציפי לוי.
רונית, להתבגר ולהתגבר? "כשעברתי מהיסודי לחטיבה חוויתי משבר, זו הייתה תקופה של קונפליקטים עם ההורים והמורים. אני אימצתי את תרבות ההברזות, התקשיתי לציית לכללים נוקשים, אבל ציפי הייתה קשובה, נעימה והטיבה ליצור שיח פתוח שסייע לי בגיל ההתבגרות הסוער. הייתי תלמידה תוססת ואהבתי מאוד את מקצועות השפה וההבעה ובשיעורי החברה אהבתי לייצר דיונים פוליטיים".
צילום: פרטיצילום: פרטי
צילום: פרטי
(צילום: פרטי)
× × ×
חבר מועצה נוסף שלא התבייש להביע את דעתו כבר בבית הספר היה ירון עולמי ההרצלייני שבזכות המורה פנינה דינור, ניגש לעשות חמש יחידות לימוד בבגרות בהיסטוריה.
ירון, פוליטיקאי משחר ההיסטוריה? "הייתי תלמיד מאוד דעתן, קצת שובב, אכפתי ומעורב חברתית ואפילו הנחיתי את מסיבת המחזור הבלתי נשכחת שלנו. המורה פנינה ידעה להעביר את החומר בצורה מיוחדת והרגשנו שאנחנו מפליגים למחוזות שונים".
צילום: פרטיצילום: פרטי
צילום: פרטי
(צילום: פרטי)
× × ×
ארוחות הצהריים בביתה של המורה נעמי בכפר סבא, זכורות עד היום לעפרה בל, סגנית ראש עיריית הרצליה שלמדה אצלה בבית הספר במושב בני ציון.
עפרה, חולמת על נעמי? "אני זוכרת שהיא הזמינה אותי ותלמידים נוספים לבוא אליה לארוחה אחרי הלימודים, ההתרגשות הייתה גדולה ולילה לפני לא ישנתי. הרגשתי שסוף סוף רואים אותי, מעריכים אותי ואני לא סתם עוד תלמידה וזה היה בהחלט יוצא דופן והשפיע על חיי הבוגרים. לימים, דאגתי להיפגש איתה ולהגיד לה תודה על היותה הדמות החינוכית שהשפיעה עלי הכי הרבה".
צילום: פרטיצילום: פרטי
צילום: פרטי
(צילום: פרטי)
× × ×
פנינה תירוש, מורה בבית הספר ה"נדיב" בהרצליה, הייתה המורה שהותירה את החותם הכי גדול על מאיה כץ, חברת מועצת עיריית הרצליה.
מאיה, הבנו שהיית תולעת ספרים לא קטנה. "ביליתי שעות רבות בספריה העירונית ובכלל הייתי תלמידה מאוד חרוצה ושקדנית והרבה מזה הודות לפנינה שהשאירה בי חותם משמעותי עם שילוב של דרך ארץ, אנושיות, הבנה, התמודדות ובעיקר אמונה שהדגש לא צריך להינתן רק על הישגים וציונים, אלא גם על היותך בנאדם".
צילום: פרטיצילום: פרטי
צילום: פרטי
(צילום: פרטי)
× × × ונסיים עם חברת מועצת הוד השרון, יפעת קריב ששלחה לנו תמונה שלה בכיתה א' בבית הספר "קורצ'אק" בבאר שבע, בדיוק לפני 40 שנה.
יפעת, אז בבית הספר? "אני זוכרת את השנים הראשונות כמעצבות עבורי ואת תויי פניה, מבטה העדין של המורה הראשונה שלי שנטעה בי את האמונה שהכל יהיה בסדר ואת הבסיס ללמידה ואת הביטחון להיות חזקה בהרפתקאות שיבואו בהמשך. השנה גם בעלי דביר יהפוך למורה ולמחנך של כיתה י' בבית הספר 'ירקונים' אז ההתרגשות גדולה מתמיד".
צילום: פרטיצילום: פרטי
צילום: פרטי
(צילום: פרטי)