במקום לרוץ למיון: שירות חדש ומהפכני של מכבי שירותי בריאות - מכבי red - יאפשר לחברי מכבי לקבל טיפול קרוב לבית במקרה של פציעה או חבלה וימנע מהם את הצורך ללכת למיון. 
רפואה דחופה קרוב לביתרפואה דחופה קרוב לבית
רפואה דחופה קרוב לבית
(צילום המחשה: שאטרסטוק)
מאות אלפי ישראלים מגיעים מדי שנה אל חדרי המיון עם חתכים הדורשים תפירה, גוף זר בעין ושברים וממתינים בדרך כלל זמן רב לקבלת טיפול, כאשר לפי נתוני משרד הבריאות זמן ההמתנה הממוצע בבתי החולים עומד על כ-4 שעות.
במהלך ראשון מסוגו בישראל, פרסה מכבי רשת של מאות רופאים ברחבי הארץ המעניקים טיפול במקרים דחופים אלו ובהמשך תתווסף גם רפואת נשים בהריון. לפי ההערכות, השירות צפוי להקל על עשרות אלפי מטופלים בשנה שיקבלו טיפול דחוף קרוב לבית במקום בבתי החולים. 
כל רופא RED יטפל במקרים שבתחום המומחיות שלו: רפואת משפחה, ילדים, נשים, עיניים, רופאי אף אוזן גרון, אורתופדים ועוד. איתור הרופא המתאים והזמין יבוצע באפליקציה מבוססת מיקום שפותחה במיוחד בתוך אפליקציית מכבי. המטופל מגדיר מאיזו בעיה הוא סובל והאפליקציה מאתרת עבורו את הרופא המתאים והקרוב ביותר שיוכל לקבלו בין התורים.
ד"ר טל אדיב, מוביל מכבי RED במחוז השרון וסגנית המנהל הרפואי של המחוז: "המטופלים מופתעים מאוד מהשירות הזה, שמאפשר להם מענה מידי ליד הבית במקום לנסוע לחדר מיון ולחכות שם שעות. המטופלים שהזמינו תור מראש וממתינים לתורם מקבלים את זה בהבנה, כי זה ניכר שמישהו הנזקק לתפירה או בעיה דחופה אחרת צריך עזרה מידית. הם גם מבינים שמחר ייתכן והם יהיו אלה שיזדקקו לשרות דחוף ויצפו לאותה סולידריות".
במכבי מדגישים כי רופאי מכבי RED פועלים בשעות העבודה של המרפאות בין 08:00-18:00 בימי א׳-ה׳, ובימי שישי בין 08:00-12:00. לצד שירות זה מכבי מפעילה גם מוקדי רפואה דחופה הפזורים ברחבי הארץ כך שחברי מכבי מקבלים מענה למקרים דחופים לאורך רוב שעות היממה.
פרסום ראשוני: 15:18 , 21.01.20