כאילו לא מספיק המאבק בהתפשטות נגיף הקורונה, מזג האוויר זימן שרב קיצוני. בעיריית הוד השרון לא נשארו אדישים וכבר בתחילת השבוע יזמו כמה מהלכים להגנה על העובדות והעובדים במרחב הציבורי.
15 אלף קרטיבים לתלמידים15 אלף קרטיבים לתלמידים
15 אלף קרטיבים לתלמידים
(צילום: דוברות העיריה)
לבקשת ראש העירייה אמיר כוכבי שעות העבודה של פועלי הרחוב קוצצו דרמטית תוך הבטחה לתשלום מלא כדי להבטיח שהפועלים קשי היום יענו לבקשה לצמצום השעות ולא יעשו שיקולים כלכליים.
מנקי הרחוב עובדים בשתי משמרות בוקר ואחר צהריים, השעות הותאמו לשרב הכבד וכאמור גם קוצצו משמעותית. סיום העבודות של משמרת הבוקר נקבע ללא יאוחר משעה עשר. לכלל העובדים העירייה מספקת מים קרים וכובעים.
קבלני הגינון והאשפה קיבלו הנחיות מחודדות לגבי אופי העבודה והשעות הנדרשות להפסקה והתרעננות, גם ללא פגיעה בשכר.
במערכת החינוך שחזרה לשגרה אישר ראש העירייה את קיצור יום הלימודים במערכת החינוך כולה וזאת כדי לצמצם את השפעת הנחיות משרד הבריאות למאבק בהתפשטות נגיף הקורונה. כמו כן, הנהלות בתי הספר והגננות התבקשו לאפשר שהייה במרחבים ממוזגים ככל הניתן ובוטל האיסור של משרד החינוך להישאר בכיתות בהפסקות.
קיצור דרמטי בשעות ובתשלום מלאקיצור דרמטי בשעות ובתשלום מלא
קיצור דרמטי בשעות ובתשלום מלא
(צילום: דוברות העירייה)
היום (שלישי) חילקה העירייה 15,000 קרטיבים לילדות וילדי מערכת החינוך העירונית מגן עד תיכון. גם צוותי החינוך והמנהלה הופתעו עם ההפסקה הצוננת. כחלק מהמבצע חולקו קרטיבים על ידי אגף שפ״ע גם לעובדות ועובדי העירייה הפועלים בחוץ.
ראש העירייה אמיר כוכבי אמר "המחויבות שלנו לעובדות ולעובדי העירייה ולעובדי הקבלן שמשרתים את העיר, לא נעלמת בימים של מזג אוויר קיצוני. אני שמח שהצלחנו להגיע להסכמים הנדרשים להבטיח את שלומם." בקשר לחזרת מערכת החינוך אמר ראש העירייה "אנחנו שמחים לראות שהציבור נותן אמון במערכת החינוך העירונית והילדות והילדים חזרו ללמוד בשמחה, נמשיך לדאוג לבריאות ולבטיחות של כלל ילדות וילדי העיר ולשקט הנפשי של ההורים״