"עזבתי עבודה ושיניתי דרך חיים, הרווחתי פחות כסף אבל לא הרגשתי שאני משלם על זה מחיר. גם הסביבה לא הרגישה. אף אחד לא יתלונן על זה שהתחלת להקשיב לו יותר. גם אשתי קיבלה בעל טוב יותר", יונתן הריסון בן ה-78 מהוד השרון ן, עזב קריירה מאוד מצליחה בהייטק כמתמטיקאי ופיזיקאי והפך לבודהיסט ומדריך סדנאות ומדיטציות. לאחרונה הוציא את הספר "אפשר להירגע" - מדריך מעשי, להבנת טבעו של האדם והדרכים להשגת אושר יציב ונטול-מתח ביחסים בינאישיים ביומיום.
1 צפייה בגלריה
יונתן הריסון
יונתן הריסון
יונתן הריסון
(צילום: פרטי)
קראו גם >>>>
הריסון, נולד באנגליה ב-1943 במנצ'סטר וחי בארץ מאז 1969. הוא אב לשלושה וסב לשבעה, מאז שהחליט לעזוב הכול ולהתמקד במה שהוא מכנה "החיים עצמם", הוא הוציא כבר שני ספרים העוסקים בנושא הבודהיזם: "האומנות הרדיקלית של האושר" ו"להכיר במציאות, לדעת שלווה" (שהפך לרב מכר). המטרה שלו, לדבריו, היא פשוטה - לגרום לאנשים להיות שפויים יותר.
"יש מי שקוראים לזה הארה, אבל אני פשוט קורא לזה שפיות", הוא מסביר. "אני רוצה שאנשים יתחברו למציאות, יקשיבו לעצמם ולסביבה. חוסר היכולת להקשיב הוא 99% מהבעיות בקשרים שלנו עם סביבתנו ובני זוגנו, ואפשר ללמוד את זה דרך מדיטציות".
כעת הוציא את ספרוט "אפשר להרגע" שכל אחד מהפרקים בו דן בנושא ספציפי וכולל מדיטציות מעשיות שנועדו לסייע לכם בהפנמת התובנות מאותו פרק.
"הייתי יועץ לחברות הייטק, אבל באופן הדרגתי עזבתי את העולם הזה והתחלתי דרך חדשה. אף פעם לא מאוחר לשנות את החיים, ובעיניי אני לא פחות מעשי היום משהייתי אי פעם".