ביום שלישי שעבר עצרה משטרת כפר סבא אדם שהורשע בעבירות מין והועסק בעבודות ניקיון בשבועות האחרונים בבית הספר הדמוקרטי בהוד השרון. עד כה, לא ידוע האם תקף מינית אי מי מהילדים, אך הנושא נמצא בבדיקה.
עוד ב-mynet: אמה של הילדה ששמה נקשר בפרשת מין: "התמונה המפלילה מפוברקת" שוחרר ממעצר בגלל פחד ממקומות סגורים כל הסיפורים גם בסלולרי: הורידו את האפליקציה החדשה של mynet
הורים לתלמידים בבית הספר מספרים, כי מאז התגלה המקרה בשבוע שעבר, הילדים חוששים ואיבדו את הביטחון להסתובב בחופשיות בבית הספר. בנוסף, מסתבר, לדברי ההורים, שלאורך כל תקופת עבודתו בבית הספר חשו חלק מהילדים שלא בנוח בקירבתו.
ההורים ההמומים עוד מנסים לברר האם פרטי המקרה החמורים הינם מחדל מצד בית הספר, משרד החינוך או עיריית הוד השרון, אך מעדיפים כעת לדאוג לשלום הילדים ולהרגעתם. לדבריהם, העובד ניסה ליצור אינטראקציה לא שגרתית בינו לבין התלמידים ומאז מעצרו הילדים חשים הקלה.
בבקשה להארכת מעצרו בבית משפט השלום בכפר סבא, ציינו במשטרה כי הוא חשוד בהפרת הוראה חוקית, מאחר שהוא חייב לקבל אישור לעבוד במקומות מסוימים, והוא הפר צו זה. בהמלצת בית המשפט, הגיעו הצדדים להסכמה, לפיה החשוד ישוחרר למעצר בית מלא עד ליום חמישי השבוע וייאסר עליו לעבוד בכל מקום עבודה, אלא באישור המפקח עליו.
מעיריית הוד השרון נמסר: "העסקת עובדי ניקיון מנוהלת בהתאם להנחיות חוזר מנכ"ל משרד החינוך, הקובע כי על חברת הניקיון להציג בפני מנהלות בתי הספר אישורי היעדר עבירות מין. מדובר במקרה חריג, מנהלת בית הספר קיבלה אישור העדר רישום פלילי וכעת בודקת העירייה מדוע לא הוצג אישור העדר עבירות מין. הנושא מתחקור באופן מעמיק על ידי העירייה, מחלקת הביטחון ואגף החינוך מול הגורמים הרלוונטיים".
ממשרד החינוך נמסר: "על פי חוק, חלה אחריות על המעסיק, קרי עיריית הוד השרון, לוודא היעדר רקע עבירות מין בקרב עובדים המוזמנים לביצוע עבודות במוסדות חינוך. הנושא מצוי בבדיקה של הרשות ושל משטרת ישראל".