הרמפה שנפתחה הבוקר | צילום: חברת נתיבי ישראל וחברת שפירהרמפה שנפתחה הבוקר | צילום: חברת נתיבי ישראל וחברת שפיר
הרמפה שנפתחה הבוקר | צילום: חברת נתיבי ישראל וחברת שפיר
בשורה משמחת לנהגים באזור השרון בכלל. אמש (ה') אישרה משטרת ישראל את פתיחתן של שתי הרמפות החדשות בכביש הרוחב 531, והן תיפתנה ביום שני הקרוב, ה-18 בספטמבר, יומיים לפני ערב ראש השנה החדשה. האישור התקבל לאחר שהמשטרה ערכה בשתי הרמפות סימוציה בה נכחו גם בכירים בחברת "שפיר" הסוללת את הכביש. בכך הסתיימו להם חודשים רבים בהם הכביש נסגר לסירוגין בשעות הלילה בגלל העבודות במקום.
הרמפה הראשונה היא הרמפה שתוביל את הנוסעים בכביש גהה מדרום לצפון אל כביש 531 לכיוון מערב. הכניסה לרמפה הזו היא בצמידות לירידה הקיימת היום מכביש 4 לכיוון כפר סבא, לפני גשר 531. משמעות הדבר היא כי מי שעד היום נסע מכיוון צומת מורשה צפונה ונאלץ לעשות פניית פרסה בצומת רעננה מרכז כדי לעלות על 531 לכיוון מערב, יוכל לעלות על הרמפה ישירות ולהתחבר לכביש הרוחבי.
הרמפה השנייה והמשמעותית אף יותר הינה ירידה מכביש 531 לכיוון כביש גהה דרום, כך שהבאים מכיוון כביש 6 יוכלו לרדת ישירות לכביש גהה. עד כה נהגים שנסעו על כביש 531 וביקשו להגיע לכביש גהה לכיוון דרום נאלצו לעשות סיבוב פרסה ביציאה לרחוב בן גוריון ברעננה. הדבר יצר במקום לא מעט תאונות דרכים משום שהנהגים שפנו שמאלה במחלף בכדי לעשות את הפרסה לעיתים לא הסתכלו מספיק טוב על הנהגים שהגיעו מכיוון רעננה.
פרסום ראשוני: 09:23 , 15.09.17