עיריית כפר סבא עירבה את המשטרה לאחר שעלו חשדות כי מכרז שעסק בשיפוץ ושדרוג מוסדות השייכים לעיריה, הוטה באופן לא חוקי.
צילום: פרטיצילום: פרטי
צילום: פרטי
כפי שדיווחנו בעבר, חברת ד.ניב מהוד השרון העלתה טענות קשות כנגד הליכי מכרז בכפר סבא לאורך תקופה וטענה כי תנאי המכרז מודלפים למקורבים מה שהופך את הזכיה בהם לבלתי אפשרית ללא מידע פנימי. החברה פנתה לעיריית כפר סבא במכתב חריף ודרשה טיפול בענין. היא טענה שלאחר שמכרז מסוים זכתה חברה שאינה "פייבוריטית" המכרז בוטל.
אומדנים של העיריה שעל פיהם היא מחליטה מי קרוב או רחוק בהצעותיו, אמורים לפי חוק להיות סמויים. הדלפה של אומדנים, נתונים והערכות כספיות פנימיות למשתתפים במכרז עשויה להיות פלילית.
חברת ד.ניב אינה היחידה שהעלתה בתקופה האחרונה תהיות בקשר למכרזים שמפרסמת עיריית כפר סבא. בכיר בעיריה בעצמו סיפר שהופתע לגלות תנאים והגדרות מסוימות שהביאו, שלא במפתיע, לכך שבמכרזים מסוימים הוגשה אך ורק הצעה אחת. הוא העלה חשש שהמכרזים הללו "מותאמים למידה". את החששות שלו חלקו גם ראש האופוזיציה יובל לוי וראש סיעת מרצ עילאי הרסגור-הנדין שפנו בתקופה האחרונה גם אל מ"מ ראש העיר צביקה צרפתי וגם אל הציבור בבקשה להתריע על התופעה.
מהנדסת העיר פנתה לועדת המכרזים וכתבה: "הנני סבורה כי על הגורמים המוסמכים לבדוק את הטענות שהועלו לפנינו ע"י החברה הנ"ל באופן מעמיק לפיכך אני מבקשת מועדת המכרזים להקפיא את הדיון במכרז".
יו"ר האופוזיציה, והמועמד לראשות העיר, עו"ד יובל לוי, שטיפל והוביל את הנושא, מסר: "אני מאוד שמח שבעיריית כפר סבא מתחילים להתנהל לפי היושר וההגינות ועולם הערכים הנורמטיבי. גם אם מאוחר, עדיף מאוחר מאשר אף פעם".
פרסום ראשוני: 16:34 , 28.09.17