במסגרת התוכנית העירונית הענפה למניעת אלימות, סמים ואלכוהול, המתקיימת לאורך השנה כולה בכלל מוסדות החינוך בעיר, נערכה בשבוע שעבר פעילות מניעה לתלמידי שכבת י"ב בתיכון רמון.
צילום: עיריית הוד השרוןצילום: עיריית הוד השרון
צילום: עיריית הוד השרון
(צילום: עיריית הוד השרון)
במסגרת הפעילות צפו התלמידים בהצגה "סאטלה מהחיים" העוסקת בעישון של גראס בקרב מתבגרים. זהו מופע יחיד המשלב בין שלושה מונולוגים לקטעי הנחיה המוגשים ע"י השחקן. המונולוגים הסוחפים מביאים סיפורי מקרה ודרכם מוצגים ההיבטים השונים של השימוש- עישון כדרך להתחבר חברתית , להצליח לדבר, לשתף ולהשתחרר, עישון כדרך לברוח מרגשות לא נעימים, מתח, לחץ ותסכול וסיפור על ההיבטים הפלילים של השימוש- הסתבכות עם החוק ואכזבה מהחברים שמבלים אתך כל עוד כיף ונעים ונעלמים ברגע שהדברים מסתבכים.
במסגרת הפעילות, ניתן הדגש על כלים להתמודדות עם אתגרים בחיים מעולם הפסיכולוגיה החיובית. בצד מידע תמציתי על נזקי העישון, הפוקוס הושם על חיבור הצופים ליכולות שלהם להתמודד, להאמין בעצמם ולהשתמש במגוון כלים שנותנים הרגשה חיובית ואינם מזיקים כמו עישון סמים.
הפעילות הינה כאמור חלק מהתוכנית העירונית אותה מובילה היחידה העירונית למניעת אלימות, סמים ואלכוהול בעיריית הוד השרון, אגף מצילה במשרד לביטחון הפנים והרשות הלאומית למלחמה בסמים ובאלכוהול.