צילום: רני אהרון כהןצילום: רני אהרון כהן
צילום: רני אהרון כהן
(צילום: רני אהרון כהן)
תושבים שמתגוררים במתחם 1200 בהוד השרון מתלוננים כי משאיות בטון חוסמות את המעבר של התלמידים לבית הספר בגין בעיר, מה שמסכן אותם בדרך למוסד החינוכי.
כך קרה בשבוע שעבר בשעות הצהריים, בהן ילדים חוזרים מבית הספר.
לא פחות משש משאיות בטון עבדו בשכונת 1200. המשאיות חסמו את המעבר לצד בית ספר מנחם בגין שבשכונה וסיכנו את הולכי הרגל. מנהלת בית ספר בגין, ספי זלצמן, יחד עם סגניתה ומזכירתה, נאלצו לעמוד ליד המעבר של התלמידים על מנת לפקח שכל הילדים חוצים את המעבר בשלום.
צילום: רני אהרון כהןצילום: רני אהרון כהן
צילום: רני אהרון כהן
(צילום: רני אהרון כהן)
כזכור, רק לאחרונה נכתב במיינט הוד השרון על תחושת הסכנה מאתרי הבנייה ובעיקר מהמנופים ממנה סובלים תושבי מתחם אביב. בעקבות המקרה הזה ומקרים קודמים, רני אהרון כהן, הפעיל החברתי משכונת 1200, שלח מכתב אל סרג'יו וילנסקי מהנדס העיר הוד השרון שכותרתו: "פיקוח על הבניה והבטחת בטחון ילדי ותושבי העיר". ועדכן אותו בסכנות היומיומיות מהם סובלים תושבי מתחם 1200 ואביב.
"לצערי הרב בשבועות האחרונים אני עד להפקרות בשטח", הוא אומר. "ניכר כי מנהלי העבודה באתרי הבנייה בעיר ובפרט של צמד הבניינים ברחוב הצנחנים פינת הנשיאים, קציר 12, קציר 20, גולדה 15, עזר ויצמן ונחשון לא מקיימים את נהלי הבטיחות הבסיסיים ובתוך כך מסכנים את הציבור, בתוצאות קטלניות.
צילום: רני אהרון כהןצילום: רני אהרון כהן
צילום: רני אהרון כהן
(צילום: רני אהרון כהן)
לשם הדוגמא מסתבר שמידי יום, דיירי רחובות הסתיו והצנחנים חשופים להרמת משאות מעל ראשיהם ונזכיר לכבודך, כי באתר זה פועל קיפח את חייו כתוצאה מנפילת פלטה שמחצה אותו למוות. לצד אתר הבניה של חברת גבאי ברח' קציר 12 מול מתחם גני התבלינים, משאיות נוהגות מדי מספר ימים לחסום נתיב נסיעה ואת המדרכה המזרחית מול הכניסה לחניון הגנים למשך שעות, תוך סיכון העוברים ושבים.
"כך גם משאיות המגיעות לבניינים הנבנים מול רח' קציר 20, מול רח' גולדה 14 ואל מול בית הספר הירוק, חוסמות מסלולים, עולות על מדרכות ועוברות על כל חוק תוך סיכון המשתמשים בדרך".
כהן מתייחס במכתבו למשאיות שחסמו את מעבר התלמידים. "המשאיות עמדו בשרשרת בחניון בית הספר, חסמו את מעבר החציה, הרחוב והמדרכות בשעת יציאה מאות מתלמידי בית הספר מיום הלימודים ובכך סיכנו את התלמידים".
מעיריית הוד השרון טרם התקבלה תגובה.