נועם סלחי. צילום: דובר צה"לנועם סלחי. צילום: דובר צה"ל
נועם סלחי. צילום: דובר צה"ל
(נועם סלחי. צילום: דובר צה"ל)
נועם סלחי, בת 20 מהוד השרון, משרתת כמפקדת קורס פתן במערך הטכני בחיל האוויר. במסגרת תפקידה היא אחראית על הדרכה של חיילים בכל הקשור לתיקון מסוקים של חיל האוויר.
בזמנה הפנוי, נועם אוהבת לבלות עם החברים והמשפחה, לצאת לטייל או ללכת לים.
נועם התחילה את הלימודים בבית הספר היסודי ״רעות״ בהוד השרון, לאחר מכן עלתה לחטיבת ביניים ״הראשונים״ וסיימה בתיכון ״מוסינזון״ גם כן בהוד השרון והרחיבה אגרואקולוגיה ותלמוד.
נועם הייתה אומרה להתגייס יחד עם כל חברותיה אך במקום החליטה לדחות את השירות לטובת לימודים. היא החלה ללמוד לימודי הנדסאית מכונות בקריה ללימודי הנדסה בתל אביב.
למרות שלא היה לה את הניסיון בתחום ולא הכירה את הנושא החליטה כן ללכת ללמוד את המקצוע שהיא אינה מכירה. "הלימודים היו לא פשוטים, במיוחד כשהחומר הנלמד לא היה מוכר לי מהעבר ולא היה לי קשר אליו", היא אומרת.
נועם סיימה את לימודיה בהצלחה והתגייסה ביוני 2017 לחיל האוויר במסגרת גיוס הנדסאים וכך הגיעה למערך הטכני של חיל האוויר לתפקיד טכנאית דרג א׳ של מסוקי הפתן.
את הקורס עברה נועם בבסיס הטכני שבחיפה, ובמסגרת קורס פתן, הצטיינה נועם הן בפן המקצועי והן בפן הבין אישי ואותרה לפיקוד והדרכה ונשארה כמפקדת קורס פתן המתקיים בבסיס הטכני.
נועם מאמינה שכמפקדת, יש ביכולתה להשפיע על החיילים בשלב מהותי בשירותם ולעזור להם להגיע למקום המתאים להם ביותר. נועם מספרת כי התפקיד דורש מענה של 24/7 למען החיילים שלה ושהוא משמעותי ומספק: "זה המקום בו אוכל להשפיע על אנשים בצורה הכי ישירה שיש".
״החלטתי להישאר מפקדת קורס של המקצוע ולהעביר את החומר העיוני והמעשי שלו בגלל שזה תפקיד משמעותי ומאתגר שמפתח אותי בפן האישי ונותן לי הזדמנות להשפיע על דור העתיד של חיל האוויר ללמד אותם להתחבר ולאהוב את המקצוע. בסופו של דבר התפקיד שאליו התגייסתי, הן בשטח והן כמפקדת קורס הוא משמעותי ומספק״, נועם מספרת ומסכמת. "החוויה הכי גדולה שלי מהשירות היא שסיימתי את קורס הפיקוד. הקורס היה קורס ארוך ומאתגר וההרגשה של הסוף הייתה מדהימה״.