כפר הנוער מוסינזון בהוד השרון. צילום: אסף פרידמןכפר הנוער מוסינזון בהוד השרון. צילום: אסף פרידמן
כפר הנוער מוסינזון בהוד השרון. צילום: אסף פרידמן
(כפר הנוער מוסינזון בהוד השרון. צילום: אסף פרידמן)
מכר סמים בזמן הלימודים: בית משפט השלום בכפר סבא גזר בשבוע שעבר על צעיר בן 21 מאסר על תנאי למשך שלושה חודשים בלבד ושירות לתועלת הציבור (של"צ) בהיקף של 200 שעות.
נגד הצעיר הוגש כתב אישום מתוקן, לפיו בזמן שהיה תלמיד בפנימיית-תיכון מוסינזון בהוד השרון בשנת 2015, הוא סיפק ומכר סמים מסוג קנביס לשישה נערים אחרים במשך מספר חודשים, עם חלקם עישן את הסמים, לאחד מהם מכר קנביס לצורך הפצה לאחרים, ואף החזיק קנביס לצריכה עצמית.
מגזר הדין עולה כי הצעיר, אשר הודה בעובדות כתב האישום, עשה שימוש בסמים טרם החל את לימודיו בפנימייה, הפסיק וחזר להשתמש בהם באופן יומיומי. הצעיר הסביר כי סחר בסמים על מנת לממן את שימושו האישי בסם ולאחר שנעצר הוא הועבר לשיקום.
השופט מיכאל קרשן החליט להתחשב בצעיר, ששיתף פעולה באופן מלא עם המשטרה, כשהוא קובע כי "הנאשם צעד עת ארוכה בדרך הטיפול והשיקום, והוא עדיין צועד בה. הנאשם הצליח לסיים קהילה טיפולית סגורה למכורים לסמים ועבר לשלב הבא".
כפר הנוער מוסינזון הוד השרון. צילום: אסף פרידמןכפר הנוער מוסינזון הוד השרון. צילום: אסף פרידמן
כפר הנוער מוסינזון הוד השרון. צילום: אסף פרידמן
(כפר הנוער מוסינזון הוד השרון. צילום: אסף פרידמן)
עוד עולה מגזר הדין כי הנאשם עבר להוסטל, השתלב בעבודה ומעבירו אף רואה בו פוטנציאל לקידום לתפקיד ניהולי.
"הנאשם נגמל מסם והוא כיום אזרח מתפקד ומועיל לחברה", הוסיף השופט בהחלטתו, כשהוא מסרב לבקשת הפרקליטות להשית על הצעיר עונש מאסר של שישה חודשים בדרך של עבודות שירות. "הוכח לפניי כי הפסקת עבודתו הנוכחית תגרום לו נזק, והיא עלולה להסיג לאחור את התקדמותו ושיקומו".
מבית הספר מוסינזון נמסר: "מדובר בתלמיד שהורחק מבית הספר עוד בטרם ביצוע העבירות בהן נאשם".