צילום המחשה: shutterstockצילום המחשה: shutterstock
צילום המחשה: shutterstock
(צילום המחשה: shutterstock)
האם צהרוני הגנים בהוד השרון יחדלו מפעילות בקרוב? כך עולה מאזהרה חמורה ששיגר לאחרונה עו"ד משה חנוכה, יו"ר החברה לקידום החינוך והתרבות.
לדבריו, העירייה טרם העבירה את התקציב לתפעול הצהרונים כפי שהתחייבה, דבר שיובל באופן כמעט מיידי לחדלות פרעון של החברה.
"דבר יפה זה להתחייב קבל עם ועדה על נתינת שירותים", אמר חנוכה. "אך על כל הכרזות והתחייבות ראוי שייצמדו להן גם קבלות מעשיות. כיו"ר החברה אני הוא זה שעומד בפניהם כמי שאמור לספק להם את המיטב בצהרוני הגנים, לא אוכל לעשות זאת אם לא הועבר תקציב שהתחייבו אליו. אני מודע לעובדה שתקציב העירייה אושר באיחור, אך אני גם יודע, שחינוך, ובעיקר חינוך בגיל הרך, אמור להיות בראש סדר העדיפויות. אני משוכנע, ואני לא אומר את זה כמליצה, שהדבר יסתדר בסופו של דבר, והתקציב יועבר כפי שהתחייבו".
משה חנוכה. צילום: אסף פרידמןמשה חנוכה. צילום: אסף פרידמן
משה חנוכה. צילום: אסף פרידמן
(משה חנוכה. צילום: אסף פרידמן)
מהחברה לקידום החינוך והתרבות נמסר: "בחודש יולי האחרון, עם החלת חוק הצהרונים, החליט יו"ר החברה עו"ד משה חנוכה, יחד עם ראש העיר חי אדיב - להוזיל את המחיר החודשי לצהרוני גני הילדים ל-935 שקלים תוך שדרוג איכות השירותים, וזאת- על מנת להקל את הנטל על ההורים הצעירים בהוד השרון.
"כל זאת, בניגוד לערים שכנות שהמשיכו לגבות מחיר גבוה משמעותית עד היום. במסגרת זו נדרשה העירייה להשתתף ולממן את הפער הנוצר משינוי המחיר. היות ותקציב העירייה אושר רק לאחרונה, התעכבה העברת התקציב הנ"ל לחברה. החברה הינה חברה לתועלת הציבור, וכל מטרתה הינה לפעול לטובת הציבור ללא גרעון תקציבי וללא רווח. להנהלת החברה אין ספק כי ראש העיר ינחה את הנהלת העירייה להעביר את התקציב אליו התחייבה העירייה - עבור תושבי הוד השרון".
חבר המועצה משה חנוכה, יו"ר החברה, מסר: "אמשיך לפעול מול העירייה להקלת יוקר המחיה של ההורים הצעירים בהוד השרון, גם אם זה דורש שהעירייה תכניס יד לכיס. ראוי שעיריית הוד השרון תיקח אחריות על חינוך הילדים מבוקר ועד ערב, ילדי הגנים הם אותם הילדים גם אחרי שעה 13:00. אני סמוך ובטוח שראש העיר יפעל כמתחייב למול הפקידות הבכירה להעברת השתתפות הכספית הנדרשת בפעולות החברה, לקידום החינוך והתרבות".
מהעירייה טרם התקבלה תגובה.