רחוב הבנים בהוד השרון. צילום: באדיבות התושביםרחוב הבנים בהוד השרון. צילום: באדיבות התושבים
רחוב הבנים בהוד השרון. צילום: באדיבות התושבים
(רחוב הבנים בהוד השרון. צילום: באדיבות התושבים)
הבוקר: רחוב הבנים נסגר לתנועה בעקבות עבודות גיזום. תושבים ובעלי עסקים שעוברים יום יום ברחוב זה כועסים על העירייה, על כך שסגרה את הציר המרכזי באמצע היום.
לדברי בעל עסק שעובד ברחוב הבנים: "אני מגיע בבוקר לעבודה ומגלה שכל הרחוב סגור לתנועה. לא ידעתי על זה ואני כבעל עסק סובל מהמצב הזה. לפחות תודיעו מראש, תפיצו עלונים, תעברו בין החנויות, משהו. יצאתי החוצה ושאלתי את קבלני העירייה שעובדים ברחוב מה קורה פה ונמסר לי שיסגרו חלקים מהרחוב לסירוגין עד השעה 14:00 בצהריים בגלל עבודות גיזום. עכשיו גם לקוחות וגם ספקים לא יכולים להגיע".
רחוב הבנים בהוד השרון. צילום: באדיבות התושביםרחוב הבנים בהוד השרון. צילום: באדיבות התושבים
רחוב הבנים בהוד השרון. צילום: באדיבות התושבים
(רחוב הבנים בהוד השרון. צילום: באדיבות התושבים)
בעל העסק מוסיף ושואל: "למה עבודות גיזום לדקלים צריך לעשות באמצע יום? למה לסגור ציר מרכזי בהוד השרון לחצי יום באמצע שבוע? היה נכון לעשות את זה בשעות הערב או הלילה, יש פה מלא עסקים ברחוב הזה וכולם מושבתים בגלל גיזום דקלים! לא רק אנחנו בעלי העסקים. אשתי איחרה בבוקר לשים את הילדה בגן כי היא נוסעת לתומה בשעה שהיא רגילה לנסוע ומגלה להפתעתה שכל הרחוב סגור".
יש לציין כי באתר עיריית הוד השרון נכתב בלוח ההודעות לתושבים: "תושבים יקרים, בימים שני, שלישי ורביעי 19-21.3 בין השעות 09:00-15:00 יבוצעו עבודות גיזום ברחובות: ז'בוטינסקי, הבנים, דרך מגדיאל וסוקולוב. הכבישים יסגרו בהתאם להנחיות המשטרה, ייתכנו הפסקות חשמל בהתאם להנחיות משגיח חברת החשמל שמלווה את העבודות בשטח".
לדברי בעל העסק, "התושב הממוצע לא נכנס לבדוק את האתר העירוני מדי יום, זה בכלל לא נשמע הגיוני. לכתוב הודעה חשובה כזאת באתר העירוני זה לצאת מידי חובה. היה צריך לפחות לתלות מודעות ברחוב או לחלק עלונים לבעלי עסקים. אפילו רק להתקשר. זה שערורייה שסוגרים רחוב ראשי באמצע השבוע בשעות מסחר ועבודה. יש זמנים מתאימים יותר".
רחוב הבנים בהוד השרון. צילום: באדיבות התושביםרחוב הבנים בהוד השרון. צילום: באדיבות התושבים
רחוב הבנים בהוד השרון. צילום: באדיבות התושבים
(רחוב הבנים בהוד השרון. צילום: באדיבות התושבים)
חבר המועצה אמיר כוכבי שהוצף הבוקר בפניות של תושבים ובעלי עסקים זועמים לאור הסגירה בהפתעה של ציר העסקים המרכזי ברחוב הבנים, פנה להנהלת העירייה בדרישה לקצר את זמן הסגירה ולחדד את ההנחיות לגבי סגירת רחובות צפויות ושיתוף ציבור מוקדם ויעיל.
אמיר כוכביאמיר כוכבי
אמיר כוכבי
(אמיר כוכבי)
למיינט הוד השרון אמר כוכבי "סגירת ציר עסקים מרכזי בעיר ללא התראה וללא שיתוף מוקדם של בעלי העסקים והתושבים היא שערוריה שמראה על אטימות וחוסר הבנה גם בניהול עסקים וגם בתפקידה של העירייה מול אותם עסקים. תחזוקת העיר היא הכרחית ולא תמיד נוחה לכל התושבים.
"תפקידה של העירייה לתכנן מראש פעולות שכאלה לשעות בהן התנועה ברחוב דלה יותר וחובה עליה לתת התראה יעילה לתושבים ולבעלי העסקים מספיק זמן ראש על מנת שיוכלו להיערך בהתאם מול ספקים וצרכנים. פניתי למנכלית העירייה גם כדי להזכיר לה שתפקיד העירייה לשמור על הסדר הציבורי ולא להפר ולבלבל אותו ואני מצפה ממנה להפיק לקחים ולהבין שהודעה באתר עירייה אינה מענה בלעדי מתאים לשיתוף ציבור ובמקרי קיצון כמו סגירת תשתית, נדרשת הודעה אישית מראש".
מעיריית הוד השרון נמסר בתגובה: "גיזום עצים ברחבי העיר מבוצע על מנת לשמור על בטיחותם של תושבי העיר ולטיפוח חזות העיר. הגיזום מבוצע מידי שנה בהתאם להוראות משטרת ישראל האוסרות ביצוע עבודות אלו בשעות הלילה. הרחוב לא נסגר לתנועה אלא בוצעו גיזומים במקטעים, במקום בוצעה הכוונת התנועה על ידי שוטרים בשטח ולא נמנעה מבעלי העסקים האפשרות לקבלת ספקים ו/או הגישה ללקוחות. בעירייה לא התקבלה כל תלונה בנושא לא מטעם בעלי עסקים ולא מטעם תושבים וצר לנו על טענות השווא של פוליטיקאי המבקש לקדם עצמו על חשבון השמצת עבודת העירייה. אנו שבים ומזכירים לתושבים כי בכל נושא ניתן לפנות למוקד העירוני הפועל 24 שעות ביממה לשירותם ו/או באמצעות דף הפייסבוק העירוני והאפליקציה העירונית".