קניון רננים. התובעת עברה שני ניתוחים | צילום: יוגב עמרניקניון רננים. התובעת עברה שני ניתוחים | צילום: יוגב עמרני
קניון רננים. התובעת עברה שני ניתוחים | צילום: יוגב עמרני
(קניון רננים. התובעת עברה שני ניתוחים | צילום: יוגב עמרני)
אמנית תושבת רעננה תובעת 127.6 אלף שקלים מקניון רננים, משום שהחליקה לטענתה בחניון שלו בגלל רצפה רטובה, שברה את רגלה ונקבעה לה נכות בשיעור 24 אחוזים.
את התביעה הגיש לבית משפט השלום בכפר סבא עו"ד ישראל וינברג, ומהותה פיצויים בשל נזק גוף.
לטענת התובעת, בשנות הארבעים לחייה, עד יום התאונה היא היתה בריאה בנפשה ובגופה. על פי כתב התביעה, בספטמבר 2016 היא עשתה את דרכה למכוניתה אשר חנתה באחת הקומות התחתונות בחניון הקניון. לדבריה, בעודה פוסעת לכיוון הרכב שלה היא החליקה פתאום, "התעופפה" באוויר ונחתה בעוצמה רבה על ברכה הימנית ופונתה לבית החולים באמבולנס.
על פי התביעה, שבועיים לפני מועד התאונה הסתיימו עבודות שיפוץ בחניון, ובכלל זה שיפוץ רצפת החניון, אך לא הוצב שלט שמזהיר על סיום עבודת השיפוץ ולא היה כל שילוט שמזהיר מפני החלקה או גורם סיכון כלשהו.
עוד נכתב בתביעה כי התובעת נותחה להחזרה ולקיבוע השבר, ומיום שחרורה ולמשך שבעה שבועות היתה רגלה מקובעת בסד, כדי לשמור עליה בצורה ישרה במשך כל שעות היום והלילה. בהמשך, נטען, היא עברה טיפולי פיזיותרפיה וטיפול שיקומי במשך שבועות רבים, ומאחר שהכאבים ברגלה לא חלפו גם ארבעה חודשים אחרי התאונה, המליצו רופאיה על ניתוח נוסף. תשעה חודשים לאחר התאונה קבע לה אורתופד מומחה נכות בשיעור 24 אחוזים כאמור.
התובעת, טוענת עוד כי התאונה פגעה בכושר תפקודה וכי היא אירעה עקב רשלנותה של הנהלת הקניון. לדבריה, בגלל התאונה היא מתקשה לעבוד ולתפקד כפי שתפקדה בעבר, מוגבלת בחיי היום יום, וגם עבודתה נפגעה במידה רבה.
עוד נטען שם כי בעקבות התאונה היא נזקקה להוצאות רפואיות בגין טיפולים רפואיים, רכישת תרופות ועזרים רפואיים ואחרים לשם ניידות ולהקלה על כאבים, ואין ספק כי בגלל נכותה היא תמשיך להזדקק למעקב רפואי שוטף ולטיפולים רפואיים גם בעתיד. "למרבה הצער, מדובר במחדל רציני ומתמשך של בעלי הקניון ומחזיקיו", מסר עו"ד וינברג.
עו"ד ישראל וינברג | צילום: יניב איתןעו"ד ישראל וינברג | צילום: יניב איתן
עו"ד ישראל וינברג | צילום: יניב איתן
(עו"ד ישראל וינברג | צילום: יניב איתן)
"גם לאחר התאונה של מרשתי ולאחר שמכון התקנים ערך בדיקה נוספת של חלקלקות הרצפה והתברר שהמחדל לא תוקן, עדיין לא נעשה דבר ואירעה תאונה נוספת שבה עוברת אורח שצעדה על הרצפה החליקה ונגרמו לה נזקי גוף".
מקניון רננים נמסר: "קניון רננים ייתן תגובתו לבית המשפט".