רונן ביטי בבית המשפט. צילום: טל שחררונן ביטי בבית המשפט. צילום: טל שחר
רונן ביטי בבית המשפט. צילום: טל שחר
(רונן ביטי בבית המשפט. צילום: טל שחר)
פרקליטות מחוז מרכז הגישה הבוקר (רביעי) לבית משפט השלום בכפר סבא כתב אישום כנגד רונן ביטי בגין עבירות מעשה מגונה בפני קטינה מתחת לגיל 16, מעשה מגונה בקטינה מתחת לגיל 14, איומים והטרדה מינית בקטינה שטרם מלאו לה 15.
אתמול הודיעה היחידה המרכזית במשטרת ישראל כי היא סיימה את חקירת החשדות לביצוע עבירות מין כלפי קטינות באמצעות תוכנת מסרים, במסגרתה נעצר ב-12/3/18 רונן ביטי, בן 48 מהוד השרון, אביה של כוכבת הילדים עדי ביטי.
החקירה נפתחה לאחר שהוגשה תלונה בסוף חודש ינואר האחרון, לפיה החשוד ביצע עבירות מין כלפי קטינות בנות 13-14 שהיו חברות במספר קבוצות וואטסאפ יחד עם החשוד, העיקרית שבהן - קבוצת "ביטי אימפריה" שנוהלה על ידו.
על פי החשד, לאחר שהחשוד העמיק את הקשר עם הקטינות, הוא ביקש מהן להתקין למכשיר הסלולרי הנייד שברשותן את תוכנת המסרים "טלגרם" המאפשרת ניהול שיחות שתוכנן נמחק לאחר תזמון שבוחר המשתמש, ובאמצעות תוכנה זו ניהל, לכאורה, שיחות בעלות תוכן מיני ואינטימי עם הנערות.
על פי החשד, החשוד התעניין בהרגליהן האישיים, התנהגותן המינית, ניסיונן המיני, וכן שלח להן תמונות וסרטונים בעלי תוכן מיני. מחומר החקירה עלה חשד כי החשוד שלח סרטונים בהם תיעד עצמו מבצע בגופו מעשה מגונה, וכן ביקש מהבנות לגעת בעצמן, לבקש מהן לבצע מעשים מיניים וכן לשלוח קבצי קול בהם הן נשמעות גונחות.
חלק מהשיחות שביצע החשוד עם הנערות בוצעו אחר חצות ולפנות בוקר, כאשר הוא משתמש, בחלק מהמקרים, בשפה בוטה וגסה ומשתף אותן בפרטים מיניים-אינטימיים הנוגעים אליו.
היום, עם גיבוש התשתית הראייתית נגד הנאשם, הוארך מעצרו בבימ"ש השלום בראשל"צ ביממה והוגשה בעניינו הצהרת תובע, לפיה מחר יוגש נגדו כתב אישום ובקשה למעצר עד תום ההליכים.