תחרות אות העיצוב הישראלי מתקיימת זו השנה ה-13 ברציפות בידי עמותת אות העיצוב, בשיתוף רשות הטבע והגנים, איגוד מהנדסי ערים, מרכז השלטון המקומי, איגוד התאגידים העירוניים ברשויות המקומיות וגופים נוספים.
פרויקט עם שותפים רבים. חי אדיב מקבל את האות, צילום: באדיבות עיריית הוד השרוןפרויקט עם שותפים רבים. חי אדיב מקבל את האות, צילום: באדיבות עיריית הוד השרון
פרויקט עם שותפים רבים. חי אדיב מקבל את האות, צילום: באדיבות עיריית הוד השרון
(פרויקט עם שותפים רבים. חי אדיב מקבל את האות, צילום: באדיבות עיריית הוד השרון)
מדובר בתחרות בתחומי התכנון העירוני והאדריכלות, כשמדי שנה מוענק אות העיצוב לעבודות מצטיינות בתחומים שונים. השנה הוענק האות לפארק הוד השרון החדש, הנחשב לפארק האקולוגי הגדול במדינה, במסגרת קטגוריית תכנון עירוני. הוא נבחר מבין 20 פרויקטים שהגישו רשויות מקומיות שונות.
"אנחנו רואים בפארק הוד השרון ובתוכנית הטבע העירוני כולה את המחויבות הסביבתית והחברתית שלנו לשמירה על מתחמי טבע, נופש ופנאי טבעיים בלבו של מרכז הארץ", אמר ראש עיריית הוד השרון, חי אדיב, במעמד קבלת האות במוזאון ארץ ישראל בתל אביב. יחד איתו קיבל את הפרס אדריכל הפרויקט ארז לוטן.
"שותפים רבים היו לאורך הדרך לפרויקט המיוחד הזה, וזו ההזדמנות להודות לכולם ולמארגני התחרות שמעלים שנה אחר שנה על סדר היום את חשיבותם של פרויקטים עירוניים בהיקפים גדולים המחוללים שינוי ברחבי מדינת ישראל כולה", סיכם אדיב.
פארק הוד השרון, שבמרכזו האגם האקולוגי הגדול במדינה, נחל הדר המשוקם ומערכת מובילה לטיהור ולהשבת מים והזרמתם לירקון למען שיקומו, משתרע על פני 200 דונם והוא עתיד לגדול עד לשטח של כ-1,400 דונם.
תוואי הנחל כולל מפלונים וצמחייה, ומשני צידיו רצועה ירוקה של כ-600 מטרים ללא בנייה המובילה לפארק רחב הידיים ובו מדשאות, טיילת, רציפים ומרפסות המאפשרים תצפיות חקר ולימוד על בעלי החי והכנף. סביב האגם למעלה מ-400 אלף שתילים וצמחים, כולם טבעיים, שגדלו בעבר באגן עמק הירקון.