מבני בית האבות 'מושב זקנים' הנטושים פונו ביום שישי שעבר ה-7.9 מרחוב הבנים. המבנים עוררו דאגה בקרב הציבור עקב העובדה כי גגותיהם היו עשויים מאסבסט, חומר המפזר חלקיקים סרטניים לאוויר. בעבר היה החומר נפוץ בבניית גגות מבנים, אך לאחר שנקבעה סכנתו לציבור, החלו בהריסתם של מבנים אלו ובפינויים הרגיש המצריך נהלים מיוחדים.
פינוי המבנים המסוכנים (הגגות המפונים בתמונה הקטנה) | צילום: המטה של נדב דואניפינוי המבנים המסוכנים (הגגות המפונים בתמונה הקטנה) | צילום: המטה של נדב דואני
פינוי המבנים המסוכנים (הגגות המפונים בתמונה הקטנה) | צילום: המטה של נדב דואני
(פינוי המבנים המסוכנים (הגגות המפונים בתמונה הקטנה) | צילום: המטה של נדב דואני)
לטענתו של המועמד לראשות העירייה, חבר המועצה נדב דואני, עקב פניותיהם הרבות של תושבים מודאגים מהאיזור לעירייה ולמשרד לאיכות הסביבה הוחלט כי הפינוי צפוי להתבצע ביום רביעי ה-12.9. עם זאת, עקב הפצרותיו של דואני הוקדם לכאורה הפינוי ליום שישי שעבר ה-7.9 בשעות הבוקר.
הפינוי הדחוף התקיים בזכותו? דואני | צילום: המטה של נדב דואניהפינוי הדחוף התקיים בזכותו? דואני | צילום: המטה של נדב דואני
הפינוי הדחוף התקיים בזכותו? דואני | צילום: המטה של נדב דואני
(הפינוי הדחוף התקיים בזכותו? דואני | צילום: המטה של נדב דואני)
נדב דואני אמר לאחר הפינוי: ״אני מודה לקבלן במקום ולמנהל אגף ש.פ.ע אשר נענו לבקשתי והקדימו את הפינוי. המקרה הזה מוכיח שוב כי היעדר ההנהגה בהוד השרון מוביל לפגיעה ממשית באיכות החיים שלנו. הגיע הזמן למנהיגות שלוקחת אחריות ולא בורחת מאחריות, הגיע הזמן להחזיר את העיר לתושבים״.
עיריית הוד השרון מצידה מסרה בתגובה:
"צר לנו כי דואני מנסה לנכס לעצמו את פועלם המקצועי של עובדי העירייה המסורים בניגוד לעובדות. מדובר במבנה פרטי על קרקע פרטית העובר בימים אלו שיפוץ.
"עם קבלת פניית תושב במוקד העירוני ביום שני, 3.9, נשלח למקום פקח איכות הסביבה העירוני אשר שוחח עם קבלן השיפוצים והוציא לו דרישה לפירוק ופינוי גג האסבסט בהתאם לנהלי החוק המחייבים לנושא זה. בהתאם להתחייבותו ובפיקוח מפקח איכות הסביבה העירוני, ביצע הקבלן, באמצעות חברה חיצונית מוסמכת ומורשית, את עבודות הפירוק, הפינוי וההטמנה שהושלמו כבר ביום שישי 7.9 בשעה 16:00.
"באותו היום, בשעה 9:35 לערך פנה דואני, זו הפעם הראשונה בנושא למנהל אגף ש.פ.ע בעירייה, הוא הגורם האמון על הטיפול ונענה מיידית בהודעת טקסט כי הפינוי בשטח כבר בעיצומו וצפוי להסתיים עוד באותו היום. אנו מודים לתושב אשר פנה למוקד העירוני ולצוות אגף ש.פ.ע והפיקוח העירוני על הטיפול המהיר והמקצועי ומאחלים לכל תושבי עירנו חתימה טובה".