אורי וייס (32), אגרונום וחקלאי תושב גני עם ובן למשפחה מוותיקות מגדיאל, הקים יחד עם שותפו ניר, מבוך תירס בקצה השכונה בסמוך לשיכון המזרחי. המבוך שייפתח ב-13.10 צפוי להיות אחת האטרקציות המהנות והקרובות לתושבי העיר.
מבוך תירס בהוד השרון, איך הגעת לזה?
"ראיתי מבוכים בארצות הברית ומאוד התלהבתי מזה. אמרתי שיום אחד אני אעשה את זה גם בארץ והנה הגיע היום הזה".
המבוך במגדיאל. תירס, ידידיי, תירס | צילום: אלון סגלמן, באדיבות קלחים ומבוכיםהמבוך במגדיאל. תירס, ידידיי, תירס | צילום: אלון סגלמן, באדיבות קלחים ומבוכים
המבוך במגדיאל. תירס, ידידיי, תירס | צילום: אלון סגלמן, באדיבות קלחים ומבוכים
(המבוך במגדיאל. תירס, ידידיי, תירס | צילום: אלון סגלמן, באדיבות קלחים ומבוכים)
מה עומד מאחורי מרדף אחרי תירסים במבוך?
"אנחנו קודם כל רוצים להציג בפני הילדים את התירס, שהוא הגידול הנפוץ בעולם מבחינה חקלאית, וללמד אותם על החשיבות שלו ועל האבקה שלו. אז שאלתי את עצמי 'איך אני עושה את זה?', משהו שהם גם ייהנו וגם יופעלו ולא יהיו דבוקים למסך – ועלה לי הרעיון של מבוך.
"חקרתי את זה קצת, ראיתי שבארצות הברית זה מאוד מקובל, יש להם שם פסטיבלי תירס, אז אמרתי בוא נעשה לזה עלייה".
תראה, זה מבוך מאוד אסתטי.
"כן, יש לי שותף בשם ניר שגם הוא למד איתי בפקולטה לחקלאות והרמנו את זה ביחד. זו עבודה רבה לבנות מבוך כזה, לקחנו אדריכלית נוף והיא תכננה לנו את המבוך ואחרי זה להביא את זה לפועל זו גם עבודה לא קטנה. מחלקים את זה למשבצות של מטר על מטר, וזורעים לפי המבוך".
מהו הגודל של המבוך?
"המבוך עצמו בשטח של שני דונם, בלי החניות ושטחי תפעול כמובן".
על משפחת תירס כבר שמעתם?! | צילום: אלון סגלמן, באדיבות קלחים ומבוכיםעל משפחת תירס כבר שמעתם?! | צילום: אלון סגלמן, באדיבות קלחים ומבוכים
על משפחת תירס כבר שמעתם?! | צילום: אלון סגלמן, באדיבות קלחים ומבוכים
(על משפחת תירס כבר שמעתם?! | צילום: אלון סגלמן, באדיבות קלחים ומבוכים)
מה מצפה למי שיגיע, רק מבוך?
"ממש לא. המבוך זה לא רק להכנס ולצאת. בוא נגיד שמבוגר יכול לעשות את זה תוך 10-5 דקות בשקט בלי בעיה. האירוע המרכזי הוא דווקא הפעלות שאנחנו מבצעים בתוך המבוך. הם נכנסים והם צריכים לאתר את משפחת תירס. אבא, אמא תירס וכל שלושת ילדיהם. אלו כל מיני שכלולים שהכנסתי, כי באמת בארצות הברית הם רק נכנסים ויוצאים, אבל אמרתי לעצמי שאני חייב לעשות משהו מיוחד שיהיה עבור הילדים גם בתוך המבוך".
לבירור נוסף על קלחים ומבוכים ניתן ללחוץ כאן. מחירי הכניסה הם 40 שקלים לילד, ו-10 שקלים למבוגר. הכניסה למבוך היא דרך רחוב יפה-נוף במושב גני עם.