צוות תחנת רעננה מערב כבר מורגל באבידות שונות ומשונות שמאבדים נוסעים בתחנה, אך באבידה כזו יקרת ערך ומיוחדת לא נתקל מנהל המשמרת, אלון כתריאל, מעולם.
צילום: דוברות רכבת ישראלצילום: דוברות רכבת ישראל
צילום: דוברות רכבת ישראל
(צילום: דוברות רכבת ישראל)
במסגרת סריקה שגרתית של רכבת שהגיעה לתחנה, המהווה תחנת סופית לרכבות מבאר שבע, מצא צוות הניקיון בתחנה, יחד עם אלון כתריאל מנהל המשמרת בתחנה, שקית ובה צ'קים שערכם קרוב לרבע מיליון שקלים (234 אלף). הצ'קים שייכים לחברת הנדסה, ונאבדו על ידי עובדת החברה.
כתריאל פעל במהירות, ואיבטח את האבידה החשובה בכספת התחנה, ושם עליה שמירה של צוות התחנה. במקביל, עלה כתריאל מול כל התחנות בהן עצרה הרכבת, ובמהרה התברר כי לתחנת ראש העין הגיעה נוסעת שדיווחה על האבידה.
לדברי הנוסעת, היא נרדמה בנסיעה, וכאשר התעוררה מיהרה להספיק לרדת מהרכבת, ושכחה את הצ'קים ברכבת.
צילום: דוברות רכבת ישראלצילום: דוברות רכבת ישראל
צילום: דוברות רכבת ישראל
(צילום: דוברות רכבת ישראל)
כתריאל איתר פעל לאתר את הנוסעת באמצעות הפרטים הרשומים על הצ'קים, יצר איתה קשר, וזו הגיעה מאוחר יותר בלילה לאיסוף האבידה.
זוהי אינה הפעם הראשונה שאלון כתריאל, כיום מנהל משמרת בתחנה ובעבר פקח רכבת, מוצא אבידות יקרות ופועל להחזירן. בעבר ניצח על מבצע החזרה של מזוודה, בה נשכחו דרכונים ומסמכי ויזות חשובים. כתריאל איתר את המזוודה והביא אותה לנוסע, שכמעט ואיחר את טיסתו בשל איבוד המזוודה.
צילום: דוברות הרכבתצילום: דוברות הרכבת
צילום: דוברות הרכבת
(צילום: דוברות הרכבת)
"אני שמח שהצלחתי להחזיר את האבידה יקרת הערך, מדובר על סכום כסף ענק, ועבורי זוהי מצווה גדולה. אני קורא לכל נוסע שאיבד דבר מה ברכבת לא להתייאש, לפנות אל צוותי התחנות או הרכבות, או אל מוקד השירות הטלפוני, ואנו נעשה כל שביכולתנו להשיב את האבידה".