"עוד בתחילת שנות התשעים, כשהגעתי לשכונה, ידעתי שגרים כאן הרבה אמנים ואנשים מיוחדים", אומר דורון רפאלי, מוזיקאי ומייסדו של פסטיבל 'טררם נווה נאמן'. "עם השנים הפצתי את הבשורה בקרב חברי מעולם המוסיקה והתיאטרון שחלקם עברו לגור במקום המיוחד והקסום הזה, השכונה שלנו. פסטיבל נווה נאמן הראשון, נותן במה לאנשים המוכשרים האלו שחברו יחד עם חזון גדול".
גריניץ' וילג' בנווה נאמן | צילום אילוסטרציה: שאטרסטוקגריניץ' וילג' בנווה נאמן | צילום אילוסטרציה: שאטרסטוק
גריניץ' וילג' בנווה נאמן | צילום אילוסטרציה: שאטרסטוק
(גריניץ' וילג' בנווה נאמן | צילום אילוסטרציה: שאטרסטוק)
הפסטיבל שהגה רפאלי קיבל רוח גבית חזקה מעיריית הוד השרון והעומד בראשה, אמיר כוכבי, ולמשך יומיים (ה'-ו', 31-30 במאי, החל מ-17:00 ועד כניסת השבת) השכונה ההוד השרונית השלווה תתחפש לגריניץ' וילג' ותקיים פסטיבל תרבות עם למעלה מ-100 אירועים של פסטיבל ללא עלות. הקהל הרחב מוזמן להתארח בין בתים וגינות באירוע שכולו ביוזמת יוצרים מובילים בתחומם: סדנאות אוכל, קולנוע, תיאטרון, קיימות, מוזיקה, גוף ונפש, ופעילויות להורים וילדים.
את הפסטיבל יפעילו שכנים ואמנים והינו ייחודי בציונו את הקהילות השונות החיות במקום: חילונים, מסורתיים ודתיים. בין מפעיליו יושבי המקום - מוזיקאים, אנשי משחק, אומנים, אנשי רוח, גוף נפש, יוזמה וחזון.
במסגרת הפסטיבל ייהנו המבקרים ממגוון בלתי נגמר של פעילויות: סרטים, ספרים, צילומים, הצגות, ומופעים מקוריים של יוצרים מהשכונה, פעילויות גוף-נפש, סדנאות ג`אגלינג קצב ותנועה, יוגה עם אוסף מורים מעולים, מדיטציה עם מוזיקה, פילאטיס בתנועה, צ`יגונג , רוקדים ניה, פלייבק, אימון עצמי, תקשור, העשרת הרוח עם לימוד תורה בחברותא, מספרי סיפורים והרצאות, מאמנות כבריאה ועד התבוננות במקרא.
כמו גם יתקיים מגוון פעילויות מיוחדות להורים וילדים - הצגות, סיפורים, סיורים, סדנאות, מיצירה בחומר- סדנאות קרמיקה, עץ, אורגמי, מנדלות, מיצגי אומנים וכמובן מאוכל: סדנאות אוכל ו"מסעדבית"- מסעדות בבתים של התושבים המציעות אוכל שהוכן על ידי כמה שכנים יחד.
לאורך הפסטיבל יתקיימו מגוון מופעים ופעילויות מוזיקאליות בבמה מרכזית בבית הספר בנווה נאמן, מסיבה בליל חמישי, במות ג`אם בחמישי אחר הצריים ובשישי מהצהריים עם צעירים מוכשרים מהשכונה שגם מארחים חברים.
ד"ר טלי וייס, חברת הצוות המארגן, אמרה לקראת האירוע: "כמי שעוסקת שנים רבות ביצירת חדשנות בחברות, אני מודעת לכוח שיש ביצירה משותפת כדי להרים קהילה, לחבר בין אנשים עם רקעים שונים, ליצור התרגשות ולעודד יוזמות, והיוזמות מדהימות באמת. מבט קל בתכניה ותראו שפע של יצירות חדשניות ביותר. רק קהילה מחוברת ומעוררת יכולה להוציא כזה דבר. כמאה אירועים ב-24 שעות בשכונה קטנה בשנה הראשונה של הפסטיבל. מטורף לא?".
ראש עיריית הוד השרון, אמיר כוכבי, אמר על היוזמה המיוחדת: "שמנו לנו כמטרה למצות את הפוטנציאל העירוני בכל תחום אפשרי. היוזמה המקומית של תושבות ותושבי נווה נאמן הפכה ביחד לפסטיבל עם פוטנציאל בקנה מידה עירוני ואני שמח שהצלחנו לייצר את החוויה הזאת בפרק זמן קצר ובטוח שאנחנו בדרך למסורת נהדרת של אומנות ויצירה מקומית. בואו ליהנות!".
מומלץ להירשם מראש לפעילויות. חלק מהסדנאות מוגבלות במספר המשתתפים.
לאתר הפסטיבל (לחצו כאן)
לעמוד הפייסבוק (לחצו כאן)