רשת "סיפור חוזר", רשת ספרי היד השניה הגדולה בישראל, תקיים פסטיבל ספרים ייחודי בשבוע הבא בשם "פסטיבל שכולו ספר". במסגרת השבוע יימכרו ברחבת יד לבנים (בסמוך לספרייה העירונית) כ-5,000 ספרי יד שנייה בעלות של 20 שקלים.
ספרי יד שניה. קוראים, נהנים ושומרים על הטבע | צילום: "סיפור חוזר"ספרי יד שניה. קוראים, נהנים ושומרים על הטבע | צילום: "סיפור חוזר"
ספרי יד שניה. קוראים, נהנים ושומרים על הטבע | צילום: "סיפור חוזר"
(ספרי יד שניה. קוראים, נהנים ושומרים על הטבע | צילום: "סיפור חוזר")
הפסטיבל שיתקיים בשבוע הבא בין הימים ג'-ה' (11-13.6, 20:00-16:00) יוקדש להגברת נושא הקיימות ואיכות הסביבה, ערך אותו מקדמת "סיפור חוזר" דרך שימוש חוזר בספרי יד שניה של קלאסיקות עתיקות ועד לרבי מכר חדשים. לרשת 16 סניפים, ביניהם סניף בכפר סבא (ויצמן 177). יש לציין כי "סיפור חוזר" אף מהווה מרכז הכשרה לתעסוקה לאנשים המתמודדים עם קשיים תעסוקתיים, ומאפשר להם ללמוד מיומנויות וכלים מקצועיים.
עוד במסגרת היריד תינתן לראשונה בעיר במה לסופרות/ים, משוררות/ים תושבי/ות העיר להציג את ספריהן/ם וזאת בהמשך לקול קורא אותו פרסמה השנה לראשונה העירייה על מנת לאפשר חשיפה זו של יצירה מקומית לקהילה.
בנוסף, יתקיים טקס לקורא הצעיר, תערך הדגמת ספרים דיגיטליים, יתקיימו שעות סיפור לילדים ותתקיים הרצאה מוסיקלית על אושר ״לחשוב טוב" עם הפסיכולוגית, המוזיקאית והסופרת שירלי יובל-יאיר, מחברת סדרת רבי המכר ״גיבורים אמתיים״ .
ראש עיריית הוד השרון אמיר כוכבי אמר: "מצאנו לנכון לשלב בין כמה ערכים מהותיים- ערך הקריאה שמפתח את האישיות, תורם לסקרנות ולחשיבה הביקורתית וערכי הקיימות וההכלה כפי שבאים לידי ביטוי בפרויקט יוצא הדופן, 'סיפור חוזר'. פרויקט 'סיפור חוזר' מעסיק אנשים עם קשיים תעסוקתיים ומסייע לשילובם בחברה. אני שמח וגאה ליצור מסורת חדשה של "שבוע הספר" העירוני, עם ערכים קהילתיים וחברתיים שיוצרים מרקם עירוני מכיל ומקבל המאפשר לכל אחת ואחד למצוא את מקומו".
יגאל סלמה, מנכ"ל רשת "סיפור חוזר" הוסיף: "אני מאוד שמח שעיריית הוד השרון בחרה ברשת 'סיפור חוזר', לקחת בלעדיות על 'פסטיבל שכולו ספר'.
"הבחירה ברשת 'סיפור חוזר' מראה שעיריית הוד השרון רואה בחשיבות רבה את הערכים המרכזיים שהרשת מובילה - קיימות ואיכות הסביבה לצד חיבור לקהילה ומתן שירות תעסוקתי והתנסות בעצימות גבוהה לאנשים המתמודדים עם קשיים תעסוקתיים. מקבלי השירות של הרשת יקימו, ימכרו וייצרו את האינטראקציה הפרונטלית עם הלקוחות כחלק מהשיקום התעסוקתי".