בערב שישי שעבר פונה למרכז הרפואי מאיר אנטולי פסיקוב אחרי שהתמוטט בזמן נהיגה כשחזר מבילוי בבריכה עם אשתו. הוא פונה ישירות ליחידה לטיפול נמרץ לב ועבר אבחון וצנתור מהיר.
צילום: מרכז רפואי מאירצילום: מרכז רפואי מאיר
צילום: מרכז רפואי מאיר
(צילום: מרכז רפואי מאיר)
בתו של אנטולי מספרת: "ההורים שלי יצאו מבריכת השחיה באזור השרון לכיוון ביתם. בזמן הנהיגה אבא איבד את ההכרה, האוטו התחיל להתפתל על הכביש ובסופו של דבר פגע במעקה בטיחות. המזל שהיה פקק והרכב נסע במהירות איטית יחסית. אחרי שהאוטו נעצר, בחור מקסים הוציא את אבא מהאוטו והתחיל בהחייאה. במקביל הוציאו את אמא שלי מהאוטו ואשה אחרת שהתה לצידה עד שהגיע האמבולנס שפינה אותם ישירות לטיפול נמרץ לב במרכז הרפואי מאיר. עוד לפני שהגענו למאיר הבנתי מאמא שלי, שהפראמדיקים התקשרו לכמה בתי חולים ובמאיר צוות הצנתורים כבר מחכה לאבא. מיד כשהגענו אבא עבר בדיקות ונכנס לצנתור".
פרופ' דודי פרג, מנהל היחידה לטיפול נמרץ לב במרכז הרפואי מאיר מספר: "בשישי בערב בשעה שש הזעיקו את צוות צנתורים כונן לבית החולים – שני רופאים, אח וטכנאי רנטגן בעקבות קריאה אודות אדם שעבר דום לב. בדיקות הא.ק.ג. שערכנו העידו שאכן מדובר בדום לב, ואנטולי נכנס לצנתור ושם זוהה העורק החסום, ונפתח בהצלחה. בשבת לפנות בוקר אנטולי התעורר ומאז מתאושש יפה".
"מבחינתנו טיפול נמרץ לב ומד"א הם צוות אחד"
"ברגע שצוות מד"א מגיע לשטח לטפל בנפגע, הם מחברים אותו לא.ק.ג. אם יש ממצאים שמעוררים חשד כי מדובר בהתקף לב, צוות ההצלה מתקשר ישירות ליחידה לטיפול נמרץ לב בבית החולים מאיר. אם הם משוכנעים שמדובר בהתקף לב, יביאו את האדם ישירות ליחידה לטיפול נמרץ לב מבלי לעבור תהליך של קבלה לחדר מיון. לעיתים ייכנס האדם ישירות לחדר הצנתורים. במקרה הצורך מזעיקים מהבית צוות כונן שערוך לבצע צנתור תוך חצי שעה" מסביר פרופ' פרג.
"היחידה לטיפול נמרץ לב במאיר ומד"א עובדים בשיתוף פעולה הדוק ומדובר כבר ביחסים אישיים קרובים. יש לנו את הטלפונים הישירים של הפרמדיקים, ולהם את שלנו. אנחנו עובדים כצוות אחד לטובת המטופלים" מחייך פרופ' פרג.
"בהזדמנות הזו אני קורא למי שיש כאבים בחזה להתקשר למד"א ולא להתפנות עצמאית. במקרה של דום לב חריף כל דקה קובעת. הטיפול והאבחון המהירים בשטח יחד עם שיתוף הפעולה עם בתי החולים מצילים חיים ומביאים להתאוששות טובה ומהירה יותר" מסכם פרופ' פרג.