ביום ראשון השבוע פרסם משרד החינוך את תמונת המצב הארצית בתחום הזכאות לבגרות. תיכון ע"ש אילן רמון בהוד השרון, בניהולה של חנה דלמדיגו דורג ברשימת התיכונים המצטיינים בישראל עם הישג מדהים של 100% זכאות לבגרות בשנת 2018 וזאת בין היתר אל מול אחוז זכאות ארצי העומד על 70% בלבד.
צילום: פרטיצילום: פרטי
צילום: פרטי
עוד דורג השנה תיכון רמון גם ברשימת התיכונים המובילים בישראל באחוז הזכאות לבגרות 5 יחידות באנגלית עם 88% זכאות.
הישגים אלו מציבים את תיכון רמון המקומי ברשימת התיכונים הטובים בישראל, רשימה ובה 50 בתי הספר התיכוניים עם אחוז זכאות לבגרות גבוה במיוחד העומד על 100%. מדובר בבתי ספר מכל המגזרים ובהם גם ממלכתי-דתי, ערבי וחרדי, כאשר תיכון רמון הוא בין הבודדים המוגדר כתיכון קולט- כזה שאיננו מתנה רישום וקבלת תלמידים במבחני כניסה אלא פותח שעריו לכל.
לדברי מנהלת בית הספר, חנה דלמדיגו: "מדובר בהישגים מרשימים ומרגשים במיוחד, פרי שיתוף פעולה ועבודה מאומצת של כל השותפים: תלמידים, צוותים חינוכיים, הורים וצוותים עירוניים, אשר פעלו ופועלים כולם יחד על מנת להגיע לרף הגבוה ביותר. אנו בתיכון רואים חשיבות רבה בקידום כל תלמידה ותלמיד, תוך מתן הזדמנות שווה ולכן בית הספר שלנו איננו מתנה את הלימודים בו במבחני כניסה, אלא מקבל בזרועות ולב פתוח כל תלמידה ותלמיד החפצים בכך, עובדה זו הופכת את 100% הזכאות הבית ספרית לבגרות למרגשים אף יותר וזו ההזדמנות להודות לכל העוסקים במלאכה".
ראש עיריית הוד השרון אמיר כוכבי אמר: "ההישגים הבית ספריים והפרסונאליים של תיכון רמון ותלמידיו/תיו במדדי ההצלבה של משרד החינוך בהחלט מעוררים גאווה ומשקפים את המאמץ וההשקעה של העירייה, התיכון והתלמידות והתלמידים, עם זאת המצוינות הערכית המשתקפת מהצלחותיו של בית הספר בשילוב כיתה שלמה של תלמידים/ות על הרצף האוטיסטי במסלול משלב היא בעיני נקודת האור האמתית במערכת החינוך והמודל לשאוף אליו מבחינה ערכית".
פרסום ראשוני: 08:30 , 18.07.19