מי נתן השבוע את ההוראה לקטוע את האירוע השנתי של עמותת אהב"ה לנכים ולילדים עם צרכים מיוחדים, בשל תלונות של שכנים על רעש? האירוע נערך זו השנה השישית בספורטן בהוד השרון. "זו הפעם הראשונה שהפסיקו לנו את המוזיקה בשעה שתיים בצהריים, ואפילו לא התירו לנו להפעיל מיקרופון", אומרת השבוע מנכ"לית העמותה, דפנה אזרזר.
האירוע נקטע שעתיים לפני מועד סיומו הרשמי, לאכזבת 1,700 הילדים, הוריהם, והאומנים שהגיעו בהתנדבות כדי להופיע.
דבר ביטולו של האירוע שפורסם בפורום "אביב" עורר תגובות נזעמות.
לדברי אזרזר, הספורטן מארח את ילדי העמותה מכל הלב ובהרבה אהבה, אבל משום מה, מנהלת המקום הודיעה להם שבמוקד העירוני התקבלו תלונות על רעש, ועל פי החוק למניעת רעש, עליה להפסיק את האירוע בין השעות שתיים לארבע אחרי הצהריים.
יום למחרת האירוע, אזרזר עדיין לא מבינה מי נתן את ההוראה. "אני מתקשה להאמין שהספורטן החליט לסגור את האירוע, או שהעירייה הורתה על כך, שהרי העירייה נתנה חסות לאירוע, שלחה מתנדבים וחילקה קרטיבים לילדים".
במשך שנה שלמה עמלים באהב"ה, ארגון ארצי המסייע לנכים בוגרים (עם כל סוגי הנכויות), לילדים עם צרכים מיוחדים ולהוריהם, על הכנת האירוע השנתי.
למוזמנים ציפו בריכות שחייה, משטח החלקה על הקרח, דוכני מזון וצעצועים במחירים מופחתים, מְאַפְּרוֹת וציירי קריקטורות, כוכבי ילדים ותוכניות הטלוויזיה נופיקי, אסתר והליצן דני שובבני, זמרים, וידוענים רבים, שהגיעו להוד השרון כדי להצטלם עם הילדים ולהופיע בפניהם, ביניהם מלכת היופי הטרייה סלע שרלין, הדוגמן הבין-לאומי שון בלאיש, יוצאי "האח הגדול" לירז אסייג, סמואל חגאי ורומי נסט, הכדורגלן עומר אצילי ממכבי תל אביב, המאמן רן בן שמעו, וגם השר יואב גלנט, הח"כ לשעבר אורן חזן, ואומן האשליות אורי גלר.
לקראת השעה שתיים הגיעו למקום אנשי הפיקוח העירוני וביקשו להפסיק את הרעש. בשלב הזה ניסו המארגנים לערב גורמים בעירייה ובנקודת המשטרה המקומית, ונוצרה אי-בהירות: האם יש להחליש את עוצמת הרמקולים או להפסיק את האירוע. "אני לא מבינה מה קרה", אומרת קארין אלקריף מהוד השרון, שנכחה באירוע כאורחת. "אפשר היה להגיד להם שינמיכו את הקול, הרי אירוע כזה לא קורה כל יום".
ואכן, במקום להורות על הנמכה של עוצמת הקול ברמקולים, ניתנה לדי-ג'יי הוראה לקפל את ציוד ההגברה, וכל האומנים שעדיין לא הספיקו להופיע, נאלצו לעזוב. גם אורי גלר, שהגיע זמן קצר לפני כן, והיה אמור לעלות על הבמה, נאלץ לעזוב. בשל ניתוק המיקרופונים לא ניתן היה גם לקיים את הגרלת הפרסים המסורתית.
עד שהגיע מהעירייה אישור להמשיך את האירוע, הורים רבים כבר עזבו את המקום, עם ילדיהם המאוכזבים. הנהלת הספורטן איפשרה למי שרצה להישאר, אף שהאירוע הסתיים, ולהמשיך ליהנות מהבריכה עד שעות הערב.
"התאכזבנו מאוד", אומרת תושבת נתניה, אם לבן 13 על הרצף האוטיסטי. "כל השנה אנחנו מחכים לאירוע הזה. לקראת מסיבת הבר-מצווה שלו תיכננתי לצלם קליפ עם ברכות מפי כוכבי הילדים והאומנים שהופיעו שם, אבל לא הספקנו. הבן שלי התאכזב מאוד".
מעיריית הוד השרון נמסר: "בעקבות תלונות מהציבור על רעש חריג מהספורטן בוצעה בקרה של רישוי עסקים שהעלתה שבמקום מתנהל אירוע ללא אישור כנדרש. מאחר שהיה ברור שמדובר באירוע של עמותה, התבקשה הנהלת הספורטן להקפיד על הווליום ועל רישוי תקין באירועים. כל החלטה על צמצום האירוע או סיומו התקבלה על דעת ההנהלה".
מהספורטן לא התקבלה תגובה עד סגירת הגיליון.