תומר ברוק מהוד השרון, מנהל תחום אבטחת מידע וסייבר בחברת טלדור תקשורת, גילה כי בנו בן התשע נחשף לתכנים מיניים דרך הטלפון הנייד ומאז הוא מרצה בהתנדבות בבתי ספר, ומסביר לילדים מה הם אתרי פישינג, מה הן הסכנות שמסתתרות באפליקציות כמו אינסטגרם וטיקטוק, ומה לעשות כשמישהו ברשת מציע להם הצעות שונות. 
מימין: תומר ברוקמימין: תומר ברוק
מימין: תומר ברוק
(צילומים: פרטי, שאטרסטוק)
ברוק, אב לשישה ילדים (16, 13, 9, 7, 3 וחצי שנה), התראיין באריכות בנושא לכתבת ynet וידיעות אחרונות, נירית צוק, ובו סיפר כי לאחר שרכש לבנו טלפון נייד והוסיף לו גם סים "הוא התחיל לגלוש ולהיכנס לכל מיני אתרים ומשחקים. ערב אחד הוא סיפר לי שהוא מקבל לסמארטפון שלו המון סרטונים ותמונות עם אופי מיני שגורמים לו להרגיש לא נעים ולא נוח. כשניסיתי לברר במה מדובר הוא הסביר לי שיש לו בנייד תמונות של נשים ערומות והזמנות לצ'טים על רקע מיני".
"ביקשתי שיראה לי במה מדובר, ונדהמתי מכך שזה היה די בוטה. עד לאותו הרגע האמנתי שאני מכיר את העולם הדיגיטלי. מבחינתי, היה לי ברור שבהתחלה קונים לילד נייד ללא סים, ובגיל מסוים, מוסיפים סים. צריך להבין שכאשר הילד גדל מתחיל לחץ חברתי על הילד שיהיה לו סים, ושהוא יוכל להתחבר לעולם הדיגיטלי. בדיעבד, כאשר ניסיתי לפענח מה בדיוק קרה הבנתי שהוא מבחינתו, בדיוק כמו רוב הילדים, חיפש בתמימות דרכים חינמיות שיעזרו לו להצליח בכל מיני משחקים. ולשם כך הוא נכנס לצ'ט כזה או אחר או שנכנס לקישורית כלשהי". 
ברוק מתאר בפרוטרוט איך ניסה למנוע את "המתקפה" על הנייד של בנו מתכנים אלו: "הנחתי שכל הסיפור הזה יסתיים תוך יומיים-שלושה אבל בסופו של דבר זה לקח שלושה שבועות. הסברתי לו שלא יפתח הודעות או קישוריות בשום פנים ואופן, ושיעדכן אותי לגבי כל הודעה שהוא מקבל.
"ניסיתי לחסום בנייד אפליקציות לפי סינון תכנים על פי גיל הילד אבל זה לא עזר. בנוסף, התקשרתי לחברת הטלפונים ואפילו החלפתי ספק אבל שום דבר לא עזר. ההודעות בעלות התוכן המיני המשיכו להגיע ללא הפסקה. בהמשך לכך, הורדתי לנייד גם אפליקציות שונות של בקרות הורים וזה לא סייע. השתמשתי בשלוש בקרות הורים שונות כדי להגן על הנייד, ולתדהמתי שום דבר לא עזר".
בסופו של דבר ברוק מצא פתרון מאוד משוכלל דרך חברים ומידע רב שיש לו בתחום והתקין אותו ומאותו הרגע הדברים החלו להסתדר. 
אבל ברוק הבין שהוא צריך לסייע להורים ולילדים נוספים שעלולים להמצא באותו המצב כמותו, ומאז הוא מרצה בהתנדבות בבתי ספר, ומסביר לילדים מה הם אתרי פישינג, מה הן הסכנות שמסתתרות באפליקציות כמו אינסטגרם וטיקטוק, ומה לעשות כשמישהו ברשת מציע להם הצעות שונות. "לצערי כיום העולם הדיגיטלי הגיע למקום מפחיד מאוד", אמר ברוק לאתר ynet, "אנחנו מזהירים את הילדים שלנו לא לדבר עם זרים אבל הזרים האלו נמצאים פה, בנייד, בכיס שלנו, והכל בזמינות ובנגישות. חשוב שיהיה קודם כל שיח רציף עם הילד ותקשורת נכונה, וכן חשוב להגביר את הפיקוח ההורי. כיום אפליקציות בקרת הורים אינן לגמרי מושלמות אבל הן דבר חשוב. 
"הורים צריכים לשים לב לשעות שבהן הילד גולש בסמארטפון ומשתמש באפליקציות השונות, וחשוב לדעת שרוב ההתקפות של פדופילים מתבצעות לקראת הערב. בנוסף, חשוב לקחת את הנייד של הילדים, מדי פעם, בצורה רנדומלית לבדיקה".