החל מה-1 באוגוסט הוועדה המקומית לתכנון ובניה תחל באכיפת עבירות חדשות על חוק התכנון והבנייה באמצעות קנסות מנהליים.
2 צפייה בגלריה
אתר בניה
אתר בניה
אתר בניה
(צילום: יעל שרר)
בעקבות תיקוני החוק והתקנת תקנות חדשות, ולאחר תקופת היערכות, החל מה-1 באוגוסט תחל הוועדה המקומית לתכנון ובנייה לאכוף עבירות בנייה באמצעות קנסות מנהליים. הקנסות המינהליים יחליפו את הענישה הפלילית שננקטה עד כה בתחום עבירות הבנייה בעיר. קודם להטלת הקנס המנהלי – החשוד בביצוע עבירה יוזמן למסור את גרסתו, ותינתן התראה בכתב. במידה והעבירה לא תיפסק לאחר מתן ההתרעה, תיאלץ הוועדה המקומית להטיל קנס מנהלי בהתאם לסכומים הקבועים בתקנות.
הוועדה המקומית של הוד השרון היא ועדה עצמאית, אחת מ-25 וועדות מקומיות שבשל התנהלותן קיבלו סמכויות נרחובות. המעבר למתן קנסות מינהליים נדרש על ידי מנהל התכנון ואגף אכיפה במשרד האוצר על מנת שהוועדה תמשיך להחזיק באותן סמכויות שיש בהן בכדי לשפר את איכות השירות שניתן לתושבות ולתושבים.
2 צפייה בגלריה
אמיר כוכבי. "הדרה של מעל חצי מהאוכלוסיה"
אמיר כוכבי. "הדרה של מעל חצי מהאוכלוסיה"
אמיר כוכבי
(צילום: סטודיו שחר תמיר)
השינוי יהיה בראש ובראשונה בכך שמעתה ואילך, עבירות בנייה לא ישאו עימן אישום והרשעה פלילית. הקנסות יינתנו לאחר הליך שיכלול ביקור מפקחים במקום, צילומים ומדידות, ולאחריהם יוזמן התושב למסור את גרסתו, בטרם הטלת הקנס תנתן התרעה של 30 יום להפסיק את העבירה,. באם העבירה לא תיפסק לאחר תקופת הזמן הזו, יוטל עליו הקנס.
ראש העירייה אמיר כוכבי אמר ״הגברת האכיפה היא שירות לתושב והמעבר לקנסות מנהליים על עבירות חדשות ועל פגיעה בשטחים ציבוריים, תצמצם הליכי אכיפה ורישום פלילי, תחסוך כספי ציבור מתהליכים משפטיים ארוכים ומסורבלים ותוביל למתן שירות טוב יותר לכלל תושבות ותושבי העיר בזכות אכיפה שוויונית ויעילה. כמובן שנעדיף שהציבור יקפיד על החוק וכל נמנע מקנסות״