צילום: גיל לרנרצילום: גיל לרנר
צילום: גיל לרנר
מאות עובדי מתחם ירקונים קיבלו היום (ראשון) הודעה משמחת, לאחר שבית משפט המחוזי בלוד החליט לעכב את הסגירה המתוכננת של מרכז הקניות שתוכננה ל-1 בספטמבר.
מתחם ה"פאוור סנטר" הוקם בשנות התשעים על קרקע חקלאית ומהווה בנייה בלתי חוקית. במשך כמעט 20 שנים מתקיימים הליכים משפטיים בנוגע לסגירתו והריסתו. לפני מספר חודשים קבע בית משפט השלום כי המתחם ייסגר עד ה-1 בספטמבר.
עובדים רבים מהרשתות שנמצאות במתחם ירקונים, ביניהן "אייס" ואחרות, כבר קיבלו מכתבי פיטורין ונערכו להם שיחות שימוע.
הנהלת המתחם הגישה ערעור על החלטת בית משפט השלום וטענה בין השאר כי המתחם מספק עבודה לאלפי אנשים ומשרת עשרות אלפי לקוחות מדי שבוע. עוד טענה הנהלת המתחם, כי מרכז הקניות הינו מקום חיוני לתושבי פתח תקוה בין השאר מתוקף העובדה שהוא פתוח בשבתות.
נשיא בית המשפט המחוזי, השופט אברהם טל, הוציא עיכוב ביצוע על סגירת המתחם "עד למתן החלטה אחרת". כמו כן קבע השופט טל דיון בערעור בתאריך 3 באוקטובר 2017. דיון זה הינו בשלבים הראשונים של הערעור. הצפי הוא שעיכוב הביצוע יתמשך עד לסיום הליך הערעור, כלומר למשך זמן לא קצר.
המשמעות של ההחלטה היא שסגירת המתחם בירקונים תידחה במספר חודשים לפחות, אחרי החגים. ההחלטה הסופית בנושא זה תינתן בפסק הדין של הערעור וזה עשוי לקחת זמן רב.
גורם בהנהלת מתחם ירקונים מסר: "סוף סוף יש לנו אופטימיות זהירה. מאות העובדים שמחים ממש שהם לא הולכים הביתה. חלק כבר קיבלו מכתבי פיטורים ועכשיו יוכלו לעבור את החגים ולקבל משכורות. העובדים היו מאוד בלחץ. יש הרבה אנשים מבוגרים שעלולים ללכת הביתה ואין להם עבודה".
צילום: אייל עצמוןצילום: אייל עצמון
צילום: אייל עצמון
פרסום ראשוני: 16:29 , 13.08.17