בתחתית ערך הוויקיפדיה של עודד שעשוע מצויין כי שעשוע "נחשב לשחקן בעל אוריינטציה הגנתית, לשומר ולחוטף טוב, אך אחוזי הקליעה שלו אינם גבוהים". העונה, בגיל 35, כשבאמתחתו סרטון ויראלי בו הוא צולף 11 נקודות ב-50 שניות, א-לה טרייסי מגריידי, אפשר ככל הנראה לזרוק את הערך הזה לפח. אם זה לא מספיק לכם אז לפניי כשבוע, דווקא מול קבוצת נעוריו המתפרקת, שיגר שעשוע 9 מ-10 ל-3, בדרך ל-31 נקודות ומשחק התקפי מושלם. בקיצור, אל תאמינו לכל מה שאתם קוראים באינטרנט.
אז נכון, הוד השרון של שעשוע ממוקמת רק שמינית (עקב הסיום המטורף בליגה הלאומית), ותפגוש את עירוני רעננה. אך ההרגשה היא שגם ברק פלג, מאמן רעננה, היה מעדיף יריבה יותר נוחה.
היי עודד, אז מה יש לך להגיד לוויקיפדיה?
"כן, זה לא רק זה, יש שם גם תמונה לא נכונה".
אני רואה שהתחלת להפגיז העונה, אתה מתכנן קריירה שניה ב-NBA?
"(צוחק), סיבוב שני? לא, כרגע לא, זה לא בתוכנית שלי, זה לא בלו"ז. אבל בעקרון אם אתה רוצה שאני אגיד לך כמה מילים על העונה, אז אני חושב שהסיבה לכך שלקבוצה היה סיבוב שני כזה טוב, היא החיבור בין השחקנים לבין הצוות המקצועי, אני חושב שחנן (הירשוביץ', המאמן) ויוסי (בן אקן, עוזר המאמן) הצליחו באמת למצוא את האיזון בין להחליף שיטת משחק ותמיד לשחק על החוזקות של השחקנים - וזה בסוף הסוד, שיש לך חבורת שחקנים שרוצים לנצח ורוצים ללמוד ומשחקים על החוזקות שלהם".
באופן אישי, לפחות מבחוץ, ההרגשה היא שאתה רק משתפר כשחקן?
"קודם כול תודה, זה מאוד מחמיא לי. אני אגיד לך מה. אני חושב שהבגרות והניסיון נתנו לי הרבה פרופורציה. אני מרגיש שאני יותר טוב. זה גם מסוג העונות האלה שדברים מתחברים עם הצוות והשחקנים, גם הזרים, גם הוותיקים, גם הצעירים, הכל התחבר טוב. זה לא היה קל, אבל בגלל שזה אנשים שרוצים ללמוד ולנצח, וזה גם הראש שלי, בסוף זה יצא טוב, כל המאמץ היה שווה. אני לא משחק היום במחשבה של לשרוד ולהעביר עונה, אני עדיין רוצה להשתפר, אני עובד ומתאמן, לא מתאמן כמו שהייתי מתאמן פעם, אבל עדיין בא עם הרבה רעב".
תשמע, יש גם צד שני למשוואה הזו, יש איזו הרגשה שאולי היית יכול להוציא יותר מהקריירה?
"קודם כול, כן. אני לא חי בתחושה של החמצה או משהו. אבל אני יודע שאם הייתי מפותח מנטלית, אם היו לי את הכלים שיש לי היום שהגיעו עם הניסיון, אז אני בטוח שהייתי מוציא יותר מהקריירה שלי. אבל שוב, אני לא מרגיש איזשהו פספוס, כי הכל הביא אותי לבנאדם שאני היום, שזה שווה הכול".
אתה שיחקת באחת הקבוצות האהודות בהיסטוריית הכדורסל הישראלית, עירוני רמת גן של 2002, זו הייתה קבוצה שהכל התחבר בה
"נכון, נכון, זה מסוג העונות האלה שבהם הכל מתחבר, הכוונה היא לא עונה קלה, אלא חבר'ה שנהנינו לעבור את הקושי ביחד ולהתגבר על הדברים ביחד, כמו שקורה גם העונה, וגם הצלחנו באותה עונה. עונה מדהימה". 📷
יש לך מחשבות להתקדם לאימון?
"יש לי איזשהו רצון להעביר דברים קדימה, כי שוב, אני אומר לך על הכלים האלה שיש לי אותם היום ולא היה לי אותם בגיל צעיר, ולו היה לי אותם בגיל צעיר אז הקריירה שלי הייתה נראית אחרת, אז זה משהו שהייתי שמח להעביר לדור הצעיר. אני לא יודע באיזו מסגרת זה יהיה, אבל אני יודע שזה יקרה, לא בהכרח דרך אימון או בצורה אחרת, אבל אני יודע שאני יעביר את זה הלאה".