בעידן שבו המסכים תופסים כמעט כל רגע דל בחייהם של המתבגרים, הצליח דווקא הטריאתלון על קילומטריו הרבים והמאתגרים, לתפוס מקום בליבותיהם של לא מעט מבני הנוער. דוגמא מוצלחת במיוחד לסיפור הזה היא שירה כץ, שלומדת בכיתה י"א בתיכון מוסינזון וכבר אוחזת באמתחתה זכיה באליפות ישראל בטריאתלון (עד גיל 15).
בראשון בדצמבר באילת תצא שוב כץ, אחת מהטריאתליות הבולטות בארץ בתחום הנוער, במטרה לנסות שוב לזכות באליפות ישראל, הפעם בקטגוריה שעד גיל 19. הצעירה שמתאמנת אצל קבוצת האלתרמנס בחמש השנים האחרונות, מתאמנת באופן קבוע בתחום מאז גיל 7, והיא ללא ספק אחת הספורטאיות הבולטות לגילה בהוד השרון.
היי שירה, מה גורם לילדה בת 7 להכנס לתחום תובעני כמו טריאתלון?
"אני מאוד היפרקטיבית ועם המון בעיות קשב וריכוז ככה שההורים שלי חיפשו חוג שיתאים לי, אחרי שעברנו את כל חוגי הריקוד והאמנות והתחומים האלה, מצאנו את חוג הטריאתלון בו יכולתי להוציא אנרגיות. אז הצטרפתי לחוג הטריאתלון שעדיין מתקיים בפארק 4 העונות. הלכתי לחוג ומשם הכל היסטוריה".
ובכל זאת, מה את אוהבת בספורט הזה?
"זה ספורט מאוד מאוד דינמי. אתה צריך להיות מקצוען בשלושה ענפים שונים שהם שונים לגמרי אחד מהשני וצריך לדעת לעשות את השילוב. במה אתה חזק, ועל מה אתה צריך לעבוד יותר ומתי. זה ספורט מאוד משתנה ומגוון".
בתוך הטריאתלון איזה ענף מעודף עלייך?
"אני מאוד אוהבת את שלושתם, אבל אם חייבים לבחור אז אני בוחרת בריצה".
לאיפה את שואפת בתחום?
"קודם כל, אני שואפת לזכות באליפות ישראל, אבל כמובן להשתתף גם בתחרויות בחו"ל ולצבור ניסיון. אלו השאיפות שלי. בשנה שעברה סיימתי את אליפות ישראל לגילי (עד גיל 15) במקום הראשון. אני משערת שאני ממוקמת בין שתי הראשונות לגילי בתחום".
בין הטובות לגילה בארץ. שירה כץ | צילום: אלעד כץבין הטובות לגילה בארץ. שירה כץ | צילום: אלעד כץ
בין הטובות לגילה בארץ. שירה כץ | צילום: אלעד כץ
(בין הטובות לגילה בארץ. שירה כץ | צילום: אלעד כץ)