נבחרת תיכון הדרים. עשו היסטוריה | צילום: תיכון הדריםנבחרת תיכון הדרים. עשו היסטוריה | צילום: תיכון הדרים
נבחרת תיכון הדרים. עשו היסטוריה | צילום: תיכון הדרים
מאז החלו להשתתף נבחרות הכדורסל של הוד השרון במסגרת הארצית אף נבחרת הוד השרונית מעולם לא העפילה לליגת העל בכדורסל. היום, שנה בלבד מאז החל שיתוף הפעולה בין מחלקת הנוער של מכבי הוד השרון ותיכון הדרים, העפילה הנבחרת של התיכון לליגת העל היוקרתית. מדובר בלא פחות מקפיצה אדירה לכדורסל בהוד השרון שסוף סוף יתברג בין נבחרות התיכונים הטובות בארץ.
המסע של נבחרת תיכון הדרים המודרכת על ידי המאמן חי דוידי והמורה איציק מיטרני החל אתמול (ד') בניצחון 42:47 על תיכון העמק המערבי מעמק יזרעאל. לאחר מכן הפסידה הקבוצה לנבחרת תיכון ליד"ה ירושלים 49:42. הירושלמים אף הם העפילו לליגת העל.
היום בבוקר (ה') ניצבו שחקני הנבחרת למשחקי רבע הגמר בידיעה שהם צריכים שני נצחונות כדי להבטיח את עלייתם. הקבוצה פתחה בניצחון 35:47 על מקיף חוף הכרמל מעגן מיכאל. במשחק בלט אסף סקאלי כהן עם 16 נקודות. החבר'ה מהדרים הפגינו הגנת ברזל, הורידו את אחוזי השדה של היריבה וניצחו את המשחק.
במשחק השני בחצי הגמר ניצחה הנבחרת את תיכון דה-שליט מרחובות 33:40. במשחק בלטו גיא גלזר, גיל נויוביץ', סער אגמון ויונתן לוי כששוב הנבחרת מפגינה משחק קבוצתי יוצא מן הכלל. ואנחנו עולים לליגת העל.
נבחרת תיכון הדרים. יש להם הרבה סיבות לגאווה | צילום: תיכון הדריםנבחרת תיכון הדרים. יש להם הרבה סיבות לגאווה | צילום: תיכון הדרים
נבחרת תיכון הדרים. יש להם הרבה סיבות לגאווה | צילום: תיכון הדרים
אבל הסיפור לא נגמר. מאחר שניצחו את הטורניר הארצי הקבוצה תשתלב החל משבוע הבא במשחקי רבע הגמר של הליגה הבכירה לתיכונים. ביום חמישי הבא צפויה הנבחרת לארח את תיכון הריאלי חיפה, כשכל ניצחון מעתה יתפס כלא פחות מסנסציה. בשבוע הקרוב יקבע זמן ומיקום המשחק. יש למה לצפות.
יש לציין שהיוזמה לשילוב שחקני קבוצת הנוער של מכבי הוד השרון עלתה על הפרק בזכותו של ספי צוק, יו"ר מחלקת הנוער במועדון. רשות הספורט העירונית בראשות איציק בן דור אף היא תמכה בשילוב שחקני המחלקה בתיכון המקומי והיתר היסטוריה.
איציק מיטרני אמר היום ל-"מיינט": "החבר'ה פה בטירוף. זו פעם ראשונה בתולדות הוד השרון שעולים לליגת העל לכדורסל תיכונים. הם מאוד גאים בעצמם. מה שיפה פה שאין בנבחרת הזו כוכבים. שדרת רוחב של שחקנים שכל אחד מהם עושה את העבודה שלו ובסוף זה מצליח. אבל יש כאן ניהול משחק מדהים של חי דוידי המאמן. הכל בצורה הכי מקצועית, רגועה ומושכלת".
להלן שמות החברים בסגל שהשתתפו בטורניר שנערך בגליל העליון: סער אגמון, יונתן לוי, אסף סקאלי כהן, גיא גלזר, גיל נויוביץ', שי גולדבורט, לוטם טורנג', דור דביר, מאור פולישוק, תומר קניג, נדב קשת, עומרי נחמיאס ואמיר גיל מור.
פרסום ראשוני: 18:50 , 16.11.17