עובדה: גל כהן גרומי רק בן 16.5. עוד עובדה: גל כהן גרומי כבר עכשיו נחשב לאחד הספורטאים הגדולים שגדלו בהוד השרון. עובדה מספר 3: כהן גרומי גדל בבריכה הלא ממש מקצוענית של גלי רון, הרחק מהבריכה המקצוענית של וינגייט וקרוב לדרך מגדיאל. עובדה מספר 4: כהן גרומי זכה אתמול (ש') ביחד עם חבריו בהישג חסר תקדים במונחים של איגוד השחיה הישראלי: אליפות אירופה לנוער במשחה 200 מטר חופשי כפול 4, מהיוקרתיים שיש לענף להציע בגילים אלו.
המאמן זוהר גלילי (מימין), גל כהן גרומי, והמדליה | צילום: הפועל עירוני הוד השרוןהמאמן זוהר גלילי (מימין), גל כהן גרומי, והמדליה | צילום: הפועל עירוני הוד השרון
המאמן זוהר גלילי (מימין), גל כהן גרומי, והמדליה | צילום: הפועל עירוני הוד השרון
(המאמן זוהר גלילי (מימין), גל כהן גרומי, והמדליה | צילום: הפועל עירוני הוד השרון)
למי שעוקב אחרי כהן גרומי הדבר אינו מפתיע, שכן הנער מחזיק במספר שיאי גילאים במשחים שונים. ועם זאת, ההישג של הנבחרת הישראלית הוא בלתי נתפס. כהן גרומי חבר לדניס לוקטב, בר סולובייצ'יק ותומר פרנקל בשביל לרשום את ההישג הזה שיותר מכל מעיד על העומק והעתיד הוורוד של השחיה הישראלית.
כהן גרומי רשם 1:49.99 דקות במשחה ה-200 המדובר, כשפרנקל שזכה בתואר האליפות ב-100 מטר חופשי ונחשב כבר עתה לחוד החנית של עתיד השחיה הישראלי קובע 1:47:74 (אגב, כהן גרומי שבר לא מעט שיאי גילים שלו). לוקטב סגר 1:47:78 וסולובייצ'יק הוסיף 1:50.77 משלו במשחה הנדיר. יש לציין, פרנקל ולוקטב מבוגרים בכהן גרומי בשנה, עניין משמעותי בגילים האלה.
רק לשם הבנת גודל ההישג, כשהיה כבן גילו קבע מייקל פלפס, השחיין הגדול בהיסטוריה, 1:48:90 דקות במשחה הנ"ל. טוב קצת יותר משנייה מתוצאתו של כהן גרומי. אז נכון, עולם השחיה כל הזמן נע קדימה, ופלפס אפילו לא היה המהיר ביותר בארצות הברית לגילו אז, אבל יש בכך כדי לספר על הפוטנציאל הטמון בילד הצעיר מהעיר.
גל כהן גרומי, צילום: אריאל ימיניגל כהן גרומי, צילום: אריאל ימיני
גל כהן גרומי, צילום: אריאל ימיני
(גל כהן גרומי, צילום: אריאל ימיני)
זוהר גלילי, מאמנו של כהן גרומי, ומי שזכה בתואר מאמן העונה של איגוד השחיה, אמר לאחר המשחה: "הזכייה עם השליחים במדליית הזהב באליפות אירופה היא הישג גדול ונדיר. צריך לזכור שזו איננה פיסגת השאיפות ויש תהליך ארוך ומורכב לעשות כדי להתקרב למדליות בתחריות בוגרים באירופה ובעולם. חוזרים מחר כבר לעבודה כדי להמשיך בדרך למטרה".