פרויקט חדש מציע סל אימוץ במתנה למאמצים מעמותות בעלי החיים באזור השרון. הקורונה ממשיכה לטלטל את דפוסי החיים וההתנהגות שלנו – ומשפיעה גם על דפוסי האימוץ והנטישה של בעלי חיים. בתקופת הגל הראשון עם הכניסה להסגר דיווחו עמותות בעלי החיים על עליה בדרישה לאימוצי חיות, אך יחד עם החזרה ההדרגתית לשגרה – החלו דיווחים על הזנחה ונטישה של בעלי חיים.
"חברים לא עוזבים""חברים לא עוזבים"
"חברים לא עוזבים"
(צילום המחשה: שאטרסטוק)
"חשוב לזכור שנטישת בעל חיים משמעותה ברבות מהפעמים מוות", מסביר גדי עידן מבעלי קבוצת גג לחיות המפעילה חנויות ומתחמי ציוד ומזון לחיות מחמד. "החיות ננטשות במצב בריאותי ירוד, הופכות לתוקפניות יותר, וחרדות יותר עם כל נטישה".  
סל האימוץ המוענק חינם לכל דורש הוא בבחינת 'פעימה שנייה' של סיוע מטעם קבוצת גג לחיות מאז משבר הקורונה, והשלכותיו על חייהן של חיות בישראל. במהלך חודשי הבידוד תרמה הקבוצה 500 שקי מזון לחתולים (קרוב ל-10 טון), ופעלה לגיוס מתנדבים שיגיעו לפינות ההאכלה הקבועות של חתולי הרחוב – אשר המאכילות הקבועות שלהם, פנסיונריות לרוב, נמנו על קבוצת הסיכון וחששו לצאת מן הבית.
לאחר מתן סיוע לחתולי הרחוב בגל הראשון, כעת מתגייסת הקבוצה למניעת נטישת כלבים ומחלקת סל מזון לבעלי כלבים אשר כולל שק מזון של נייצ'ר פרוטקשן (Nature Protection), חבל דנטלי, חטיף אילוף וגליל שקיות לאיסוף צרכים. השק יוענק ללא כל עלות – לאחר השלמת נתונים לגבי עמותה ממנה אומצה החיה.