אמש (רביעי) נפתחה העונה החדשה של האח הגדול, ולעדנה קנטי, תושבת הוד השרון, שהייתה אחת מהדיירות השנויות במחלוקת בעונות הראשונות יש הרבה מה להגיד, עד שהיא עשתה מזה מופע סטנדאפ.
צילום: מסךצילום: מסך
צילום: מסך
(צילום: מסך)
בקריירה שלה קנטי היא מספרת סיפורים, פעילת שמאל ואישה סקרנית באופן כללי. קנטי נענתה להפצרות מפיקי התכנית "האח הגדול", והסכימה להשתתף בעונתה השנייה של התכנית מתוך מחשבה כי צפויה לה חוויה מעניינת. במהלך התכנית, טען אחד המשתתפים, סער שיינפיין, שעדנה היא "עוכרת ישראל, המרביצה לחיילים, יורקת עליהם וקוראת להם נאצים".
הפקת התכנית לא טרחה לברר את אמיתות הטענה, אך שידרה את הדברים שוב ושוב. כאשר יצאה עדנה מן התכנית, גילתה כי חייה נהפכו לגיהינום. "נתקלתי במבול בלתי פוסק של איומים, פיזיים ומילוליים" היא מספרת. "חברים ומשפחה הפנו לי עורף, הזמנות שנקבעו מבעוד מועד להופעת היחיד שלי, 'אהבה וצרות אחרות', בוטלו. פניתי בעצמי גם אל גופים וגם אל יחידים שישכרו את שירותי, אך נעניתי בסירוב כי 'אנחנו לא רוצים לשמוע ממי שפוגעת בחיילים'".
קנטי מספרת כי חיכתה בסבלנות עד שהגל העכור יחלוף. חלפו שנתיים, ולא נראה כל סוף באופק. לבסוף קנטי החליטה לנקות את שמה, והגישה תביעה כנגד לשון הרע.
בבית המשפט הציגה הוכחות שהפריכו את הטענה כי ירקה על חיילים וקראה להם נאצים, הציגה הקלטות של גופים שסירבו לשכור את שירותיה או ביטלו הופעות. קנטי הגדילה לעשות ואף הביאה את סער שיינפיין, שהעיד שההפקה שיסתה אותו בעדנה.
כזכור, גם סער שיינפיין עצמו תבע את הפקת האח הגדול. שיינפיין נאלץ ליטול תרופות פסיכיאטריות, בהוראת פסיכיאטר הבית של ההפקה. הוא החל לחוות תופעות לוואי קשות, ולא עודכן על ידי ההפקה כי מדובר בתופעות לוואי לתרופות שנאלץ ליטול. בכתב התביעה שיינפיין טען כי לפני התכנית היה אדם בריא בנפשו ובגופו, ומעשי התכנית גרמו לו לנכות תפקודית בשיעור של 30 אחוז.
צילום: מסךצילום: מסך
צילום: מסך
(צילום: מסך)
שיינפיין זכה במשפט ופוצה בסכום גדול. קנטי זכתה גם היא במשפט, אך בניגוד לשיינפיין, קנטי ייצגה את עצמה מול סוללה של עורכי דין, ומצאה את עצמה מפוצה בסכום זעום הנופל מהמינימום המוגדר בחוק. בפיצוי הזעום לא היה מספיק "דם" בשביל לעורר הד תקשורתי, ועל כן שמה הטוב של קנטי נותר מוכתם. הקריירה שלה מעולם לא השתקמה באופן מלא.
כעת היא החליטה להעלות מופע קומי על התקופה היא ובכלל. ביום שלישי, ה7.1 יעלה המופע שלה "אהבה וצרות אחרות" בבית ציוני אמריקה.