עדי ברמוחה. צילום: חיה גולדעדי ברמוחה. צילום: חיה גולד
עדי ברמוחה. צילום: חיה גולד
(עדי ברמוחה. צילום: חיה גולד)
עיריית הוד השרון עורכת בימים אלה אירועים רבים לרגל יום האישה הבינלאומי. בין השאר מדובר על מרתון סטנד-אפ נשי שנערך השבוע, סדנת הגנה עצמית לאימהות ובנות, הופעה של גאיה קורן, ריקי גל ואריה מליניאק.
מתברר כי שתיים מחברות מועצת העיר, שמשתייכות במקרה או שלא במקרה לאופוזיציה, לא הוזמנו לאירועים. מדובר על עדי ברמוחה ויעל ברזילי.
"התנהלות העירייה בנושא קידום מעמד האישה ושוויון מגדרי היא בגדר זלזול באנטילגנציה של תושבות ותושבי העיר", אומרת חברת המועצה ברזילי. "מעבר לעובדה שלא מצאו לנכון לשתף אותנו במהלכים ובאירועים השונים, התכנים שנבחרו לשם ציון היום הזה פשוט לא מתאימים לשנת 2018 ולא רלוונטיים לקידום שוויון מגדרי, אשר בעיניי הנו מאבק משותף לגברים ונשים כאחד".
יעל ברזילי. צילום: פרטייעל ברזילי. צילום: פרטי
יעל ברזילי. צילום: פרטי
(יעל ברזילי. צילום: פרטי)
לדברי ברזילי, "בהוד השרון יש קהילה מדהימה הפועלת לקידום הנושא בדרכים שונות ואני בעצמי הצעתי לא אחת לעירייה לתרום רעיונות ותכניות שונות מניסיוני האקדמאי והפרקטי כחוקרת מגדר ורשויות מקומיות. אני מזמינה את תושבי ותושבות העיר להצטרף לעשייה בנושא לאורך כל ימי השנה".
חברת המועצה עדי ברמוחה, שגם היא לא הוזמנה לאירועים, אמרה: "בהוד השרון 2018 מכהנות 4 נשים במועצת העיר. זה אמנם יותר מפעם, אבל פחות ממה שצריך להיות לדעתי. בטח פחות מהייצוג היחסי שלנו באוכלוסיה. חודש האישה 2018 מוקדש השנה להעצמת נשות העיר ואני קוראת מכאן לכן הנשים, קומו, עשו מעשה, בואו ותהיו חלק מהמפה הפוליטית. אז אני בטוחה שלא יקרה מצב, כמו היום, בו לא יזמינו חברות מועצה דעתניות שעסוקות בעשייה הקהילתית לאירועי חודש האישה בעיר".
יצויין כי לאחר פניית מיינט הוד השרון לעירייה, השתיים קיבלו הזמנה לאירועים הבאים שיהיו החודש בעיר.
מהעירייה טרם התקבלה תגובה.
אירועי חודש האישה בהוד השרוןאירועי חודש האישה בהוד השרון
אירועי חודש האישה בהוד השרון
(אירועי חודש האישה בהוד השרון)