שימו לב לבחור מחבת טפאל מומלצת, היות וישנן מחבתות שנמצאות תחת תו תקן ישראלי וכך תהיו בטוחים, כי לא ייגרם כל נזק לבריאותכם. אם תשמרו על מחבתות העשויות טפלון, תזכו ליהנות מהן לאורך שנים רבות.
היתרון ברכישה של מחבת טפאל מומלצת, הוא שאין צורך לקרצף את המחבת היטב לאחר השימוש בה. ישנן מחבתות שהכינוי שלהן הוא מתכות בריאות. למעשה התגלה, כי מחבתות העשויות טפלון, אינן מסוכנות לבריאות. הטפלון הוא בעצם חומר שיש בו רמת חיכוך נמוכה, מה שגורם למזון שאנו מבשלים לא להידבק. יש להשתמש בעזרת כלי בישול כגון כף בישול שעשויים מעץ ולא ממתכת, מה שיכול להרוס מהר מאוד את מחבת הטפלון.
1 צפייה בגלריה
בחירת מחבת איכותית
בחירת מחבת איכותית
בחירת מחבת איכותית
(צילום: FREEPIK)
תחזוקה נכונה של מחבת טפאל
לאחר השימוש עם מחבת טפאל מומלצת, יש לשטוף אותה בעזרת סקוטש' עדין ולא כזה שיסיר את הטפלון. אין צורך לקרצף חזק, היות ומחבתות טפלון, אינן גורמות למזון להידבק בהן. שימו לב גם כאשר אתם מניחים את מחבת הטפאל בארון הכלים שלא תתחכך עם סירי בישול אחרים אשר יכולים לשרוט את המחבת ולכן, מומלץ לאחסן אותם, כאשר יש יריעת בד המפרידה בין המחבת לכלי הנמצא מעליה. יש לרכוש כלי מטבח שיתאימו לבישול בתוך מחבת טפלון. זה יהיה הצעד הנכון ביותר לעשות וכן, בקשו מבני הבית להשתמש עם כלים אלה שישמרו על מחבת הטפאל. היתרון בבישול בכלים העשויים טפאל כגון מחבת או סירים הוא שהאוכל לא נדבק והחום מתפזר באופן שווה. מצד שני העמידות שלהם נמוכה ועל מנת לשמור אותם, יש לשים לב לשמור עליהם היטב מפני שריטות או לעשות בהם שימוש נכון שהמחבתות פשוט לא תיהרסנה.
הקפידו לרכוש מחבת טפאל איכותית שעברה את אישור מכון התקנים
זה הדבר הנכון והחכם ביותר שניתן לעשות. כשאר אתם רוכשים מחבתות איכותיות העשויות מטפאל והן תחת תו תקן של מכון התקנים הישראלי, כך תהיו שקטים ובטוחים, כי אין חשש מהשמועות שהיו נפוצות עד לפני כמה שנים לגבי הבריאות בשימוש עם מחבתות טפאל. יש לרכוש מותגים ידועים, מה שיקנה לכם ביטחון רב יותר לגבי איכותה של המחבת. יש לציין כי מחבת טפאל בייצור איכותי אינה זולה בשוק והמחיר יכול להגיע גם לכמה מאות שקלים, כאשר המחיר תלוי בגודל, ביצרן ועוד. אם תבררו לעומק, תמצאו את המותגים המוכרים יותר ותרכשו מחבת איכותית שתשמש אתכם לשנים, במיוחד אם תשמרו עליה כראוי.