האגודה למלחמה בסרטן עלתה בקמפיין חדש נגד עישון בקרב בני נוער וצעירים בהשתתפות משפיעני הרשת לנה גריננס ודילן דרור, שנרתמו בהתנדבות.
2 צפייה בגלריה
לנה גריננס ודילן דרור
לנה גריננס ודילן דרור
לנה גריננס ודילן דרור
(צילום: האגודה למלחמה בסרטן)

בקמפיין שעלה לקראת החופש הגדול, באמצעות תסריט יצירתי שהגו בהתנדבות משרד הפרסום ציבלין טווינס, ממחישה לנה גריננס בתפקיד פיית שיניים צהובה את נזקי העישון, במהלך שיחת לילה עם דילן דרור בתפקיד אורי, נער מבוהל.

2 צפייה בגלריה
לנה גריננס ודילן דרור
לנה גריננס ודילן דרור
לנה גריננס ודילן דרור
(צילום: האגודה למלחמה בסרטן)

בסרטון רואים את אורי ישן במיטה כשלפתע פורצת מהחלון "צהובונת" פיית השיניים, הבטוחה בטעות שהוא מעשן סיגריות ומספרת לו על הנזקים הבריאותיים העתידים לבוא, שיניים צהובות, אימפוטנציה, התמכרות, נזק לריאות וסיכון לסרטן.


יודגש כי בסקר חדש שערכה לאחרונה האגודה למלחמה בסרטן, עלה כי כ-30% מבני הנוער והצעירים בגילאי 16 עד 24 הודו שהם מעשנים מוצר עישון כלשהו. 14.3% ציינו שהם מעשנים סיגריות רגילות, 13.6% מעשנים טבק לגלגול, 9.8% מעשנים נרגילה, לא פחות מהנתון המדאיג של 19.3%, מעשנים סיגריות אלקטרוניות וכ-3.7% מעשנים סיגרים.
הסקר בוצע באמצעות Ipsos מחקרי שוק, במדגם ארצי מייצג של האוכלוסייה בקרב 560 גברים ונשים בני 16-60. ניתן היה לסמן מספר מוצרי עישון במקביל, כאשר הממוצע בקרב בני הנוער הוא שני מוצרים במקביל. רק כ - 70% ציינו שהם אינם מעשנים כלל.

קראו גם:

משה בר חיים, מנכ"ל האגודה למלחמה בסרטן הסביר: "תופעת התחלת העישון בקרב בני נוער וצעירים היא שער כניסה מדאיג לעולם של תחלואה והתמכרות. אנחנו עולים בקמפיינים אשר ממחישים את שלל הסכנות מתוך צורך ממשי להזכיר שוב ושוב לבני הנוער וגם להורים. אין רמה בטוחה של עישון, כל התנסות היא כמו אפקט כדור השלג, עדיף להימנע ולא להתחיל".
יודגש כי לצד הקמפיינים, מפעילה האגודה למלחמה בסרטן מערך הסברה של מדריכים וסטודנטים לרפואה בבתי הספר בשיתוף משרד החינוך בנושא נזקי העישון. ההדרכות מתבצעות בכל הארץ ללא תשלום, הודות לתרומות הציבור.