פונה מביתו בשדרות - רופאי הדסה הצילו את עיניו: לפני מספר שבועות, בית משפחת בן שושון משדרות נהרס מטיל ששוגר על ידי חמאס. שמעון ומשפחתו פונו לבית מלון בים המלח — שם פגשו ברופאים ואופטומטריסטים מהמרכז הרפואי הדסה, שביצעו בשיתוף החוג לאופטומטריה במכללה האקדמית הדסה, בדיקות עיניים, בדיקות ראייה והנפקת משקפיים בחינם.
2 צפייה בגלריה
שמעון בן שושון
שמעון בן שושון
שמעון בן שושון
(צילום: דוברות הדסה)

שמעון בן ה-58, המתגורר כעת עם משפחתו באחד ממלונות ים המלח, ראה את הפרסומים על בדיקות העיניים של הדסה והחליט ללכת להיבדק. בעקבות בדיקת מומחה ממערך העיניים בהדסה, הופנה בדחיפות להמשך טיפול בבית החולים שם ראייתו ניצלה. בבית החולים עבר שמעון טיפול בהול שכלל זריקה בעין, שעזרה למניעת התדרדרות בלתי הפיכה בראייתו. שמעון ימשיך להיות במעקב צמוד אחר הראייה שלו במרפאת רשתית בבית החולים״.
ד"ר שחר לוסקי ממערך רפואת העיניים במרכז הרפואי הדסה, שבדק אותו מתאר: "שמעון הגיע אליי עם עבר סוכרתי שעלול לגרום לפגיעה רב מערכתית גם בעיניים, עד לכדי עיוורון. כשבדקתי אותו הבחנתי כי ישנם ממצאים העלולים להעיד על סימני סכרת בעין שהצריכו טיפול מידי והפניתי אותו לקבלת המשך טיפול בבית החולים הדסה עין כרם.

עוד בחדשות:

ד"ר הדס בן-אלי, מנהלת שירות האופטומטריה והביומטריה במרכז הרפואי הדסה וראשת החוג לאופטומטריה במכללה האקדמית הדסה ירושלים מספרת: "הביקוש לבדיקות עיניים והנפקת משקפיים הוא עצום. בשלושה ימים ביצענו שש מאות בדיקות והנפקות של משקפיים ואנחנו מתכוונים להגיע ליום נוסף על מנת להעניק לתושבי העוטף את המענה המיידי שהם צריכים".

2 צפייה בגלריה
הדסה הר הצופים
הדסה הר הצופים
הדסה הר הצופים
(צילום: יואב דודקביץ׳)

בשלושה ימים בוצעו שש מאות בדיקות והנפקות של משקפיים לטובת תושבי העוטף, כך מספרים בהדסה. היוזמה לבדיקות העיניים הנרחבות שמבצעים צוותי הדסה היא בסיוע חברות 'שמיר תעשיות אופטיקה', skymed, 'ג'ונסון ג'ונסון', קופרויז'ן ו'אופטיקנה.