תלמידי כיתה ח' בבית הספר האנתרופוסופי "תמר" בהוד השרון לא תיארו לעצמם איזו סערה תפקוד אותם השנה.
איתי פז ז"לאיתי פז ז"ל
איתי פז ז"ל
(צילום: פרטי)
איתי פז, שהיה מנהל בית הספר וגם מחנכם האהוב, נפטר במפתיע בגיל 56 בלבד, והשאיר אחריו מורשת חינוך מפוארת וצוואה מפורשת לילדי כיתתו: השנה עליהם להעלות על הבמה את המחזה "הסערה" מאת ויליאם שייקספיר.
פז ז"ל התחיל לעבוד עם הכיתה על המחזה, אך עם מותו הפתאומי נדמה היה לרגע שהכיתה — וההצגה — ניצבים בפני שוקת שבורה. אולם חבריו הטובים של פז מהקהילה האנתרופוסופית בהרדוף התגייסו לסייע להצלחת הפרויקט.
את שרביט הבימוי נטל עופר שגיא, המגיע מדי יום מהרדוף להוד השרון, כדי לעבוד עם התלמידים על ההצגה.
חבר נוסף מהרדוף, האומן הסביבתי-חברתי אקסל אוולד, הגיע לעבוד עם הילדים על התפאורה, המבוססת על עבודה פיסולית-קינטית שהוא מציג בימים אלה בגלריה "מרווח" בהרדוף (לינק לאתר של אקסל: http://www.axelewald.com).
על קטעי הריקוד והתנועה בהצגה הופקדה לילך פריימן, חברה נוספת מהרדוף, ואת המוזיקה המקורית והעיבודים במחזה הלחינה זמרת האופרה אלה רוזנר, שהיא גם מורה בבית הספר "תמר".
תמונה מהחזרותתמונה מהחזרות
תמונה מהחזרות
(צילום: קרוליין מזוריק)
בשבוע הבא יעלו התלמידים את המחזה, שבעבורם הוא אמצעי להפגין את כישרונם ואת יכולותיהם, אך גם דרך להנציח את המורה האהוב עליהם ולהתמודד עם אובדנו.הכיתה וקהילת בית הספר "תמר" נרגשים להזמין את הציבור להשתתף באירוע.
ההצגה תעלה בתאריכים ה19-וה־17 במרץ, בשעה 19:00, באולם "מופת" בהוד השרון. חזרה גנרלית פתוחה לקהל בלי עלות בתאריך 16 במרץ.