כבר חמש שנים שגלעד לוי מהוד השרון מגדל ומטפח זקן ארוך שזיכה אותו לפני כשנה במקום התשיעי בתחרות הזקנים העולמית בה השתתפו כ-500 מזוקנים. לוי התמודד בקטיגוריית הזקן הטבעי עם שפם מעוצב. הוא עלה על הבמה לבוש כמשה רבנו כשלוחות הברית בידיו, ועליהם נכתב הדיבר ה-11 "לא תתגלח". לפני שירד מהבמה הספיק להכריז, בניגוד לכללי התחרות, Let My People Go. "נראה לי שקיבלתי מהשופטים נקודות גם על השואו הזה", הוא אומר. השבוע, לרגל חג הפסח, החזרנו אותו לדמותו של משה רבנו לרגל חג הפסח.
1 צפייה בגלריה
גלעד לוי. "העסק שלי הוא הזקן שלי"
גלעד לוי. "העסק שלי הוא הזקן שלי"
גלעד לוי. "העסק שלי הוא הזקן שלי"
(צילום: אסף פרידמן)
"העסק שלי הוא הזקן שלי"
גלעד ("המזוקן") לוי נולד לפני 28 שנה בכפר סבא. כשהיה בכיתה ד' עבר עם הוריו להוד השרון שם למד בבית הספר רבין, בחטיבת השחר ובתיכון הדרים. בצבא שירת כסמל מחלקה בגדוד 50 בחטיבת הנח"ל, ואחרי שחרורו ריכז את שבט "איתן" של צופי הוד השרון במרכז מגדיאל והקים שלוחה שלו בדרום מערב העיר שהפכה לימים לשבט "געש".
הוא החל לגדל את זקנו בשנתו האחרונה כרכז השבט, והאריך אותו עוד ועוד במהלך שמונה חודשי הטיול במזרח אסיה. כבר אז החל לשלוח לארץ סרטונים בנושא הזקן. כשחזר לארץ החל ללמוד בירושלים לתואר ראשון במינהל עסקים. במהלך הלימודים עשה חצי שנה בברלין במסגרת פרויקט לחילופי סטודנטים. "נסעתי לשם בעיקר לצורך כנסים של בעלי זקנים", הוא אומר. כיום משלים לוי את לימודיו לתואר שני במינהל עסקים.
ואכן, נראה שהוא איש עסקים ממולח שיודע לשווק היטב את זקנו. "העסק שלי הוא הזקן שלי והוא מפרנס אותי בכל מיני ערוצים. אני מדגמן, מופיע בפרסומות, מלהק בעלי זקנים בסרטים, סדרות ופרסומות, ומשתתף באירועים שונים".
אורך זקנו של גלעד כ־35 ס"מ, ואורך שפמו הנמתח מאוזן לאוזן כ־40. "הכי ארוך בארץ", כדבריו. "הוא מקיף את שתי האוזניים". במהלך השנים הוא גילם דמויות מזוקנות רבות. המפורסמת שבהן, ללא ספק, דמותו של הרצל ב"כנס הרצל" שנערך בשנה שעברה בחסות הנשיא ריבלין. גלעד הצטלם בפוזה ההיסטורית של הרצל שנשען על מעקה המרפסת במלון "שלושת המלכים" בבזל שבשוויץ; הוא גילם בפוזה דומה גם את דוד המלך שנשען על מעקה במגדל דוד שבירושלים, עם כתר זהב לראשו וגלימת מזהב על כתפיו. הוא שימש שם כ"מארח" במסיבת סטודנטים. ולהבדיל, גלעד השתתף במצעד הגאווה בדמות דוד המלך כשהוא מחזיק בידיו שלט עליו נכתב "איפה יהונתן?". ולמי שמתעניין, הוא דואג להבהיר: "אני סטרייט לגמרי. רק באתי להביע תמיכה". באירוע לציון יום הולדתה של רשת ההוסטלים העולמית אברהם הוסטל גילם גלעד את אברהם אבינו. "מדובר בהוסטלים לנוודים-תרמילאים, ואברהם אבינו היה הנווד הראשון בהיסטוריה", הוא מסביר.

אלפי עוקבים באינסטגרם

ויש לו עוד עיסוק ייחודי: קואצ'ר. "מאמן צמיחה", כהגדרתו. "יש אנשים שאני עוזר להם רק להצמיח זקן, ויש אנשים שנעזרים בי לצורך צמיחה ופיתוח אישי. כל אחד כרצונו ולפי צרכיו. בפרופיל העסקי שלי כתוב: 'מאמן צמיחה', וכל אחד מבין זאת כפי שהוא רוצה".
אילו תובנות אתה מעביר למאומנים שלך?
"אם אני יכול להתפרנס מהזקן שלי אז גם אתם יכולים למצוא רעיון טוב ולהתפרנס ממנו. צריך להתמיד, סנטימטר אחר סנטימטר, בלי תירוצים. אני ההשראה שלהם, ואם אין להם יכולת שיווק כמו שיש לי, היכולת הזו נרכשת. לא נולדים איתה, אלא צומחים איתה".
הוא מעביר הרצאות וסדנאות צמיחה בווטסאפ ובאינסטגרם (באחרונה גם במסגרת ערוץ הבידוד בהוד השרון), מייעץ בענייני ניהול זמן, פרודוקטיביות, רשתות חברתיות, שדרוג הפרופיל האישי בחשבון האינסטגרם, וגם על אפליקציית זום ("אני משתמש באפליקציה הזו כבר שנה וחצי"). רק באחרונה ערך בברלין סדנה ועם שובו משם נאלץ להיכנס לבידוד.
בתוך כך הוא ממשיך לייצר תוכן, ויש לו 12,000 עוקבים באינסטגרם. במקביל הוא מנהל קבוצת פייסבוק של 2,500 ישראלים מזוקנים המכונה "זקני ישראל", ואפילו שקל, בצחוק כמובן, להריץ לכנסת את מפלגת הזקנים "כדי להחליף את שלטון המגולחים". ברצינות גדולה יותר הוא מתכנן לארגן בארץ תחרות זקנים, שתהיה במתכונת הימים הללו, בשידור חי ברשת.
במהלך השנים גיבש לא רק תובנות עסקיות הנוגעות לזקן אלא גם מכתמי לשון, משחקי מילים כגון: "שלא תדע עוד תער", "תצמיח-תצליח", ו"בהצמחה".
אז שיהיה לכולנו מועדים לצמיחה.