יהודה בכר. צילום: רועי עידן, ארכיון ynetיהודה בכר. צילום: רועי עידן, ארכיון ynet
יהודה בכר. צילום: רועי עידן, ארכיון ynet
(יהודה בכר. צילום: רועי עידן, ארכיון ynet)
אבל כבד נפל על הוד השרון הבוקר (שלישי), עם היוודע דבר מותו של ניצב בדימוס יהודה בכר, תושב העיר, שנפטר בטרם בגיל 69 לאחר מאבק ממושך במחלת הסרטן.
בכר החל את שירותו המשטרתי בשנת 1978 במסגרת המשמר האזרחי, כמפקד רובע ג' בעיר פתח תקוה. בין תפקידיו במשטרה לאורך השנים: סגן מפקד יחידת נתב"ג, מפקד תחנת כפר-סבא, סגן מפקד מרחב שפלה, מפקד מרחב שפלה, מפקד נפת יהודה, סגן ראש אגף המבצעים וסגן מפקד מחוז המרכז. בשנת 1997 קודם לדרגת ניצב ומונה לראש אגף המבצעים, ובהמשך מונה לפקד על מחוז מרכז עד פרישתו ממשטרת ישראל.
הילה פישר ז"ל ובנההילה פישר ז"ל ובנה
הילה פישר ז"ל ובנה
(הילה פישר ז"ל ובנה)
בשנת 2003 פרש בכר מ-35 שנות שירותו בכוחות הביטחון והציג מועמדותו לראשות עיריית הוד השרון מטעם הליכוד. לאחר שהפסיד בהתמודדות לראשות העיר, וכיהן כחבר מועצת העיר, עבר למגזר הפרטי, עד מינויו ליו"ר המנהלה לתיאום פעולות הממשלה במגזר הבדואי בנגב. בשנת 2008 החל לשמש מנכ"ל הרשות להסדרת ההתיישבות הבדואית בנגב במסגרת משרד הבינוי והשיכון.
בכר אב לשלושה, בהם בתו הילה ז"ל, ששירתה במשטרה בדרגת מפקח משנה ונרצחה בשנת 2008, יחד עם שני ילדיה על ידי בעלה שהתאבד לאחר הרצח.
בכר היה בין הראשונים שהגיעו לזירת הרצח בהוד השרון, זמן קצר לאחר שקצין המשטרה מייקל פישר רצח את אשתו הילה - בתו של בכר - ושני ילדיהם ולאחר מכן שם קץ לחייו. במהלך השנים ניסו ללכת בדרכה של הבת הילה ולעזור לזולת לזכרה: טקס הענקת מלגות שנתי נערך לזכרה. ב-2011 סיפר על פעילות ההנצחה: "ההרגשה היא של זיכרון, וזה חשוב. זה אירוע של כבוד. אנחנו מעניקים גם מילגות לסטודנטים שיש להם מצוקות חברתיות".
ניצב בדימוס יהודה בכר ז"ל. צילום: דוברות המשטרהניצב בדימוס יהודה בכר ז"ל. צילום: דוברות המשטרה
ניצב בדימוס יהודה בכר ז"ל. צילום: דוברות המשטרה
(ניצב בדימוס יהודה בכר ז"ל. צילום: דוברות המשטרה)
מקורביו סיפרו כי מאז רצח בתו ונכדיו "יהודה הפך לאדם שבור ורצוץ. נראה כי חדוות החיים יצאה ממנו לחלוטין, והוא לא היה מוכן להיאבק על חייו".
בכר הותיר אחריו אשה, ילדים, אחים ונכדים. הוא יובא למנוחות היום בשעה 15:30 בבית העלמין נווה הדר בהוד השרון.
יהי זכרו ברוך.