חמישה כלבים ששוטטו בנווה נאמן בהוד השרון חדרו אל מרפסת ביתם של דניאל ובן זוגה המתגוררים ברחוב המכבים. הכלבים גרמו לנזק בדירה והרגו את חיות המחמד שלהם - זוג ארנבים.
"בלתי נסלח". הגינה ההרוסה וזוג הארנבים שנמצאו מתים"בלתי נסלח". הגינה ההרוסה וזוג הארנבים שנמצאו מתים
"בלתי נסלח". הגינה ההרוסה וזוג הארנבים שנמצאו מתים
("בלתי נסלח". הגינה ההרוסה וזוג הארנבים שנמצאו מתים)
בני הזוג המזועזעים הגישו תלונה במשטרה ותביעה לבית המשפט, והפנו אצבע מאשימה כלפי העירייה בטענה ש"בעל הכלבים קיבל עשרות קנסות על כלבים משוטטים ועדיין החוק בעניינו לא נאכף".
המקרה המזעזע התרחש בשבוע שעבר. דניאל, תושבת הוד השרון, נכנסה לביתה והופתעה לגלות כמה מהכלבים של השכן במרפסת. היא מצאה את הגינה הרוסה ובה עציצים שבורים וגם ריהוט שבור.
יותר מכל היא הזדעזעה לראות את זוג הארנבים שאותם היא מגדלת - נב ואגוזי - מתים בכלובם. היא הזמינה מיד את הפיקוח העירוני והמשטרה. בעל הכלבים הגיע ומיהר לאסוף אותם ולברוח מהמקום.
דניאל ובן זוגה הגישו תביעה בבית המשפט לתביעות קטנות בכפר סבא נגד השכן. על פי התביעה "הנתבע שחרר את חמשת כלביו ברחובות הוד השרון ללא פיקוח בזמן ששהה בעבודה, במשך כל יום מאז שאנחנו גרים ברחוב.
"בשעה 12:20 בערך ביום שני הגיעה דניאל לדירתנו וראתה שהגינה שלנו שבורה (אדניות, גדרות, שולחנות, כסאות) והפוכה, והכלוב של חיות המחמד שלנו שבור למחצה.
"דניאל הבחינה בשלושה מכלביו של הנתבע (אותם אנחנו כאמור מזהים מימים קודמים בהם שוטטו ברחובות) בתוך הכלוב השבור של חיות המחמד שלנו והחיות מתות. מדובר בזוג ארנבים שנמצא אצלנו שנים. אנו מבקשים לתבוע את הנתבע בגין עוגמת הנפש, נזיקין ותקיפה".
בני הזוג ציינו בכתב התביעה כי "ידוע לנו שהוגשו מספר לא מבוטל של דוחות נגד הנתבע לפיקוח הווטרינרי של הוד השרון. כמו כן הנתבע קיבל מספר רב של קנסות בלבד ולעולם לא נלקחו לו הרישיונות להחזקת כלביו המשוטטים". בני הזוג דורשים פיצוי על סך עשרת אלפים שקלים אותו יתרמו לעמותות למען ארנבים.
חיה, אמה של דניאל, האשימה גם היא את הפיקוח העירוני ואת הווטרינרית העירונית. "בעיית הכלבים המשוטטים מוכרת לעירייה", היא הבהירה. "הווטרינרית העירונית יודעת וקיבלה עשרות תלונות על כך שהכלבים משוטטים בניגוד לחוק ללא רצועה וללא פיקוח.
"מלבד קנסות ודוחות לא נעשה דבר ונראה שאת השכן זה בכלל לא מעניין. רק אנשים שמגדלים חיות מחמד יודעים כמה כואב זה למצוא אותם מתים. זה בלתי נסלח. זה מחדל של העירייה, איפה הם היו ולמה הם העלימו עין מאדם שעובר על החוק באופן סדרתי? זה מקרה מאוד כואב, מדובר בארנבים חמודים ויקרים לליבנו שהיו אצלנו שנים רבות".
מעיריית הוד השרון נמסר בתגובה: "בעלי כלבים שאינם מקיימים את הוראות החוק מטופלים דרך קבע בידי המחלקה הווטרינרית והפיקוח העירוני, באמצעות אכיפה מוגברת ובהתאם לקבוע בחוק על ידי התראות וקנסות.
"כך גם במקרה הנדון: מיד עם קבלת פנייתה של התושבת נשלחו למקום שני פקחים, והמשך הטיפול מבוצע בידי הווטרינרית העירונית, בין היתר באמצעות הודעה על כוונה לביטול רישיון שנמסרה לבעל הכלבים המשוטטים".
ממשטרת ישראל נמסר בתגובה: "הוגשה תלונה ונסיבות האירוע נבדקות. התיק הועבר להחלטת הגורם המקצועי".