החל מהשבוע, גם כפר סבא והסביבה כבר לא צריכים להגיע פיסית לביקור במרפאת רופא המשפחה שלהם. הרופא האישי מתחבר ישירות מתוך התיק הרפואי של המטופל במחשבי מאוחדת.
צילום המחשה: shutterstockצילום המחשה: shutterstock
צילום המחשה: shutterstock
(צילום המחשה: shutterstock)
הרפואה ההיברידית משלבת את הרפואה המסורתית עם זו החדשנית, הדיגיטלית, ונוצרת רפואה שאינה מסתיימת ביציאה מהמרפאה. זו רפואה שבה הזירה הביתית הופכת גם היא לחלק מזירת הטיפול בקהילה.
אחד מהרופאים הוא רופא המשפחה ד"ר אורי הראל : "מי שרוצים להמשיך לפגוש את הרופא פיזית ולסדר גם את העניינים המנהליים במרפאה – מוזמנים להמשיך ולעשות כן. מי שרוצים להמשיך להיבדק ע"י הרופא במרפאה, אבל מבקשים בכל זאת לחסוך את ההגעה למרפאה רק כדי לבקש מרשם לתרופות, לקבל הפנייה או אישור – מוזמנים לבצע זאת באמצעות פנייה מקוונת ישירות לרופא האישי מתוך התיק הרפואי. המרשמים כבר ימתינו להם, חתומים דיגיטלית, בבית המרקחת – כל בית מרקחת של הקופה או בית מרקחת שבהסדר (כולל ברוב המכריע של רשתות הפארם)".
צילום: יח"צצילום: יח"צ
צילום: יח"צ
(צילום: יח"צ)
התיאום לביקור נעשה בדיוק כמו כל ביקור פיסי. לאחריו, כניסה לחדר המתנה דיגיטלי 15 דקות לפני הטיפול, אז המטופל צופה בסרטון הדרכה דיגיטלי. גם את הצד של הרופא שודרג, כשהוא פותח יומן מוזמנים, הוא לא יודע למה הם באו. על מסך הביקורים ההיברידי רופא רואה לכל מוזמן מה מועד התור, מה סיבת הפניה שהמטופל מילא ובראשונה מתאפשרות לרופא שליטה ובקרה על התורים
הראל מוסיף:" מאוחדת יצרה מודל חדשני, ראשון מסוגו בעולם, לקשר רופא-מטופל. אנו הראשונים בארץ המציעים ביקור דיגיטלי, המיושם בכל מקום בארץ ובעולם, כשהמטופל מרותק למיטתו, כשהילד חולה, כשנדרשת פגישת מעקב. המערכת מאפשרת עבודה מלאה בגיליון הרפואי של המטופל. זב כבר הביא להפחתת העומס בביקורים הפיסיים ב-10%, לצמצום החשיפה למחלות מדבקות. אין לנו ספק כי עולם הרפואה ההיברידית ישדרג את העולם הרפואה המסורתית שניתנה עד היום".