גם השנה בשני ימי החג של ראש השנה הקרובים תקיים תוכנית 'יחד' של רשת 'אור תורה סטון', בשיתוף 'ארגון רבני צהר' והחברה למתנ"סים, את ארועי "שופר בפארק" בהוד השרון בעשרה מוקדים שונים בעיר בהם פארק מגדיאל, פארק עתידים, פארק ארבע העונות, ארק השחר, פארק 1200 ועוד (שעות וימים מדויקים באתר צהר). הארועים יכללו תקיעות שופר המוניות לצד פעילויות חוויתיות ברוח החג.
צילום: אור תורה סטוןצילום: אור תורה סטון
צילום: אור תורה סטון
(צילום: אור תורה סטון)
מטרת האירועים לאפשר למשפחות וישראלים מכל הגילאים שאינם פוקדים את בתי הכנסת בראש השנה, להתחבר לערכי החג ברוח ישראלית-יהודית חווייתית. זאת בשאיפה שהאירועים לא יהפכו לסלע המחלוקת החדש בעיר, כשברקע עוד מהדהדת פרשת ההדתה לכאורה בבית ספר יגאל אלון.
מלבד תקיעת השופר המסורתית, ייערכו בכל אחד מהמוקדים פעילויות לכל המשפחה הכוללות שירי חג, חוויה, ועוד שיאפשרו למשתתפים להיחשף לתכני וסמלי ראש השנה כחלק מחוויה משפחתית מהנה וחגיגית ברוח החג.
הרב כתריאל (קנת') ברנדר נשיא וראש מוסדות אור תורה סטון מדגיש כי "כפי שהיהדות שייכת לכולם כך גם בוודאי חגי תשרי שייכים לכולם. חשוב שכל אחד ואחת בעם ישראל ירגיש קשר להיסטוריה, למורשת ולסמלי העם היהודי, כל אחד בדרכו ועל פי תפישת עולמו, מתוך עיקרון שמדגיש כי הבדלי השבטים הקיימים ביננו אינם משנים את העובדה כי כולנו עם אחד".
יו"ר ארגון רבני צהר, הרב דוד סתיו: "אנו פועלים לחיבור לערכי החג ולמעגלי החיים לכלל החברה, להעצמת המפגש כמנוע של זהות והזדהות. כחלק מכך, אנו מקיימים את אירועי 'שופר בפארק', שמטרתם לאפשר לאנשים הרוצים בכך, להרגיש את החיבור למהותו ולערכיו של החג".