הסערה סביב הלשכה: פניה למבקר המדינה ולוועדה לחיוב אישי נעשתה השבוע לאחר שעלה חשש כי עיריית הוד השרון העמידה לרשות סגן ראש העיריה בתואר, נאור שירי ("יש עתיד") לשכה ומנהלת לשכה, יוכי קלמר, המסייעים לו בעבודתו בהתנדבות במסגרת כהונתו כיו"ר החברה לקידום החינוך והתרבות בעיר.
צילום: יח"צצילום: יח"צ
צילום: יח"צ
כידוע, על פי פקודת העיריות (ראו צילום) חל איסור להעמיד לרשות נבחרים בתואר (כולל סגני ראשי ערים בתואר) כח אדם מסגל עובדי העירייה שיסייעו להם בעבודתם וזאת על אף אם הם יושבים בחדר רשות המשמש את כלל חברי המועצה, לא כל שכן לשכה ייחודית.
צילום: מסךצילום: מסך
צילום: מסך
לטענת גורמים באופוזיציה שאספו בשבועות האחרונים מידע רב על מה שהם טוענים "מתן הטבות אסורות" העירייה העמידה לטובת סגן ראש העיריה נאור שירי לשכה המשמשת אותו, וכן מנהלת לשכה המסייעת לו בעבודתו. העירייה מכחישה את הטענות ואומרת כי לא מדובר בלשכה ייחודית כלל ועיקר, אלא במשרד המשמש את כלל חברי המועצה. כמו כן, העירייה טוענת כי לא הוצמדה לשירי שום מנהלת לשכה או עוזרת אישית - אלא עובדת האמורה לסייע לכלל חברי המועצה.
באופוזיציה מוסרים כי טענות העירייה "אינן תואמות את המציאות" וכי "שירי נהנה מלשכה רחבה שעד לאחרונה שימשה את סמנכלית העירייה ואף ממנהל לשכה ושירותי משרד".
השבוע, כאמור, הם פנו לוועדה לחיוב אישי ולמבקר המדינה בדרישה לחקור את הנושא.
צילום: מסךצילום: מסך
צילום: מסך
מעיריית הוד השרון נמסר בתגובה:"נאור שירי הוא סגן ראש עירייה הממונה על תיק הביטחון ויו"ר החברה לקידום החינוך והתרבות, שני תפקידים אותם הוא ממלא בהתנדבות מלאה. מתוקף תפקידיו אלה ובעקבות נוכחותו הרבה בעירייה בעיקר בימים אלה, מקיים נאור מדי פעם פגישות בחדרים פנויים במבנה העירייה כפי שמשתדלים לאפשר לכל חבר/ת מועצה שמבקש וזאת עד להקמת משרדים ייעודיים לחברות וחברי מועצה.
"לא מוצמדת לנאור מנהלת לשכה וגם שירותי המזכירות שנתנו לו לאחרונה נעשו מתוך כוונה לאפשר זאת לכלל המועצה (ראו צילום מייל ההנחיה)
צילום: מסךצילום: מסך
צילום: מסך
"לאחרונה הבהירה מנהלת אגף משאבי אנוש שמה שהתאפשר במשך שנים במשך קדנציות קודמות היה לא חוקי ולאור הערתה ועד תום בדיקה מול משרד הפנים, תוקפא עבודת המזכירות לחברות וחברי המועצה.
"ראש העירייה אמיר כוכבי אמר כבר בתחילת הקדנציה שחברי וחברות המועצה הם נציגי ציבור ומן הראוי שיתאפשר לכולן מקום ייצוגי ושירות בסיסי לקבל את פני הציבור ולסייע בעדו וזאת בכפוף להוראות החוק".
פרסום ראשוני: 08:14 , 19.11.19