גזית. "אנחנו רוצים לבלות בעיר שלנו" | צילום: אסף פרידמן   גזית. "אנחנו רוצים לבלות בעיר שלנו" | צילום: אסף פרידמן   
גזית. "אנחנו רוצים לבלות בעיר שלנו" | צילום: אסף פרידמן  
בשבוע החולף מופצת ברשתות החברתיות עצומה, הקוראת למצוא פתרון לבעיה שמטרידה כל צעיר תושב הוד השרון — היעדר מקומות הבילוי לצעירים בעיר.
"למה עיר של קהילה, במרכז, מוציאה אותנו ממנה?", נכתב. מאחורי העצומה עומדת שקד גזית, בת 13, תלמידת חטיבת השקמים בעיר, שהחליטה להרים את הכפפה ולפעול למען כל בני גילה. "אין סיבה שבן-אדם ייסע לכפר סבא כדי לבלות. לבני הנוער חשוב מאוד לבלות בעיר שלהם. כדי לצאת לסרט, למה אני צריכה לצאת מהעיר? אפילו סרט אני לא יכולה לראות כאן" אומרת גזית. "ביום שישי הבעיה קשה יותר. אם אנחנו רוצים לצאת, אז זה רק באמצעות הסעות של ההורים, 20 דקות לכל כיוון. זאת לא הדרך הכי פרקטית". לשם השוואה, ברמת השרון ובכפר סבא פועלים שני בתי קולנוע, בהרצליה פועלים שלושה וברעננה אחד.
אז לאן אתם בעצם יוצאים לבלות ביום שישי?
"בגלל הבעייתיות אז לרוב למסעדות. אבל זה הרבה פחות חווייתי ממקום בילוי כמו קולנוע ובאולינג".
רום גור, בן 20, שהיה בעברו סגן יו"ר מועצת הנוער העירונית, מחזק את דבריה של שקד. "ילדים בני 13 לא רוצים לשבת במסעדת בשר", אומר גור. "הם רוצים להסתובב בקניון או ללכת לאטרקציה מסוימת, אבל בלילות הכול סגור כאן. אני זוכר את עצמי בחופש הגדול נוסע לתל אביב או יושב אצל חברים, כי אין כלום. העיר מושבתת. אפשר לעשות 'חרקות' עם האופניים בדרך רמתיים".
בזמנו, פעל גור רבות למען הנושא: "זה משהו שניסינו להרים במשך שנים, ולא תפס. יש מסעדה אחת שפתוחה בדרך רמתיים. קשה לראות בתי עסק פתוחים ומעט מאוד מהם מכוונים לקהל צעיר. אין אטרקציה, אין מקום שמאפשר מוזיקה והופעות".
מה חבריך ואתה עושים בימי שישי?
"נוסעים לערים השכנות או יושבים אצל חברים. רוב הברים בעיר לא מכניסים חיילים אלא רק מגיל 21".
אם לשני נערים מתבגרים בעיר מספרת: "הם נוסעים מחוץ לעיר וזאת בעיה מכל הכיוונים. כל הנסיעות האלה בלילה מסוכנות, את לא יודעת מי שם ולא מכירה את המקום שהם יוצאים אליו. זה מפחיד".
מהעירייה נמסר: "אנו פועלים על מנת לייצר פנאי ותרבות לבני הנוער. בשנה האחרונה התקיימו עשרות אירועים לנוער ביניהם הרצאות, סטנדאפ, הופעות, קורסים וישנם עוד הפתעות בנושא לקראת השנה הבאה. בכל הקשור לקולנוע ובאולינג, העירייה מעודדת עסקים לבוא ועוסקת בפיתוח אזורי התעשייה ובדגש על עירוב שימושים ובניית מקומות בילוי בקומות הקרקע".
פרסום ראשוני: 08:30 , 22.11.19