מרגש: מירב קרסיק מכפר מל"ל שעברה השתלת לב בגיל 40 השיקה השבוע את ספרה הספר 'מוש(ת)למת' באירוע חגיגי ומרגש בהרצליה. באירוע נכחו גם מזל ונועה גרטין, אמה ואחותה של טל ז"ל, תושבת הוד השרון שתרמה את הלב שהציל את מירב. טל תושבת הוד השרון נפטרה אחרי התקף אסתמה בגיל 33. אגב, ספרה של מירב קרסיק, הוא הספר הראשון שנכתב בארץ העוסק בהשתלת איברים.
2 צפייה בגלריה
מימין: מזל, מירב, נועה ויהודה ניב מנהל הוצאת ניב
מימין: מזל, מירב, נועה ויהודה ניב מנהל הוצאת ניב
מימין: מזל, מירב, נועה ויהודה ניב מנהל הוצאת ניב
(צילום: פרטי)
קראו גם >>>>
כזכור, לפני כחצי שנה פורסם ב"מיינט" סיפורה של קרסיק על חייה החדשים כאחד ממושולות הלב הבודדות בישראל, קרסיק סיפרה בהרחבה על השפעת שהתגלתה כאי ספיקת לב, האירועים המוחיים שהגיעו בזה אחר זה, הרגע ההוא ששמעה את הרופאים מבקשים מבעלה להכין את הילדים לפרידה ומותה המפתיע של טל גרטין ז"ל שהציל את חייה ברגע האחרון.
השבוע כאמור, נפגשו שתי המשפחות באירוע השקת הספר: "הלב הפועם בחזה של מירב הוא ליבה של טל שלנו שהייתה בת 33 במותה", אומרות מזל ונועה, גרטין, אמה ואחותה של טל ז"ל, "טל הייתה אמנית אמיצה שהשקיעה את כל כולה בעבודתה, בחבריה ובמשפחתה. בערב פורים 2017, טל התמוטטה בשל התקף אסטמה חריף. על אף ניסיונות חוזרים של מד"א להחיותה וטיפולו המסור של צוות בית החולים איכילוב, טל לא שבה להכרתה ומתה מוות מוחי. איבריה של טל נתרמו וככל הידוע לנו, במותה הצילה חייהם של 4 אנשים.
2 צפייה בגלריה
מירב קרסיק. "אני חיה בכל רגע ורגע מחיי"
מירב קרסיק. "אני חיה בכל רגע ורגע מחיי"
מירב קרסיק. "אני חיה בכל רגע ורגע מחיי"
(צילום: יאיר שגיא)
"אף אחד מאתנו לא ציפה להיות בסיטואציה הזאת. אסטמה היא מזמן לא מחלה שמתים ממנה, ובדרך הטבע הילדים אמורים לקבור את הוריהם ולא ההיפך. ההבנה שטל איננה, נפלה אצל כולנו כבר באותו הלילה. תרומת האיברים לא הייתה בכלל שאלה. אנחנו לא 'אצילים' או 'גיבורים' אנחנו משפחה רגילה שבליל שבת אחד איבדה את היקר לה מכל. הדבר הנכון, האנושי והמוסרי בעינינו לעשות הוא להעניק למשפחה אחרת את מה שנלקח מאיתנו.
"עם השנים, האובדן לא מרפא, הגעגוע לא נחלש וטל חסרה כל כך כל הזמן. העובדה שבכפר מלל יושבת משפחה 'שלמה' בזכות לבה של טל נותנת קמצוץ של נחמה. תרומת איברים צריכה להיות ברירת המחדל ולא ההיפך. מאחלים למירב בריאות איתנה ואריכות ימים. ואנחנו מתפללות שהלב של טל ימשיך לפעום חזק וטוב לעוד הרבה שנים מאושרות ומאתגרות".
קרסיק עצמה אמרה השבוע: "עברה שנה אחרי ההשתלה עד שהבנתי באמת מה קרה לי. עם ההבנה של הנס האדיר והחיים שקיבלתי כשכבר הייתי בנשימותיי האחרונות. זכרתי את הפעמים שהייתי נתקלת בדוכן של אדי, ממלמלת 'שלא נדע' קטן ומחישה את צעדיי הרחק מהרעיון שהפחיד אותי כל כך. זה היה הרגע שבו החלטתי לכתוב את הספר 'מוש(ת)למת' כדי להעביר את המסר על האנושיות העצומה בנתינה הכי גדולה שיש. הספר כבר יצא לאור והוא נוגע ומרגש כל כך הרבה אנשים שמוצאים נקודות השקה בחייהם גם בהרבה תחומים אחרים".