עיריית הוד השרון מבקשת להעתיק את זכויות הבנייה של עיריית תל אביב ממתחם בית הנערה לקרקע סמוכה אחרת, ואף לאסור הוצאת היתרי בנייה, מהלך שעשוי לסכל את מימוש המכרז. כך חשף הבוקר (חמישי) העיתון "כלכליסט" מבית "ידיעות אחרונות". בעיריית תל אביב טוענים כי המהלך אינו חוקי, ומאיימים לפנות לבית המשפט.
מימין: אמיר כוכבי ורון חולדאימימין: אמיר כוכבי ורון חולדאי
מימין: אמיר כוכבי ורון חולדאי
(צילומים: פרטי, מוטי קמחי)
על פי הפרסום של הכתבת שלומית צור, בשבוע הבא תתכנס ועדת המשנה לתכנון ובנייה בהוד השרון במטרה לאשר שינוי בתוכנית בית הנערה, שכולל העתקת חלק מזכויות הבנייה של עיריית תל אביב אל קרקע סמוכה, מחוץ למתחם בית הנערה. ועדת המשנה צפויה לאשר את התוכנית המעודכנת ולהמליץ על הפקדתה בוועדה המחוזית לתכנון ובנייה מרכז. כמו כן תבקש ועדת המשנה העירונית לאשר סעיפים המגבילים הוצאת היתר בנייה במתחם, עד לאישור התוכנית המעודכנת בוועדה המחוזית.
ראש עיריית הוד השרון, אמיר כוכבי צוטט לעיתון ואמר: "עיריית תל אביב, שאינה יזם נדל”ן אלא רשות ציבורית עם אותה אחריות כמו שלנו, לא תפסיד דבר מהתוכנית החדשה שתפנה את החורש הטבעי לפעילות ציבורית, ואנחנו מצפים מהם לפעול על פי נורמות ציבוריות מקובלות. אני מקווה לראות שיתוף פעולה בנושא סביבתי כה חשוב בין שתי הרשויות, ומצפה מעיריית תל אביב להבין שהוד השרון היא לא גן המשחקים שלה ליזמות נדל"ן".
בעיריית תל אביב טוענים כי אם אכן עיריית הוד השרון תממש את המהלך הזה הרי שהיא תתבע אותה: "עיריית תל אביב הודיעה לעיריית הוד השרון שברצונה לשווק את המקרקעין, ולאור זאת פנה ראש עיריית הוד השרון לראש עיריית תל אביב רון חולדאי בבקשה לבחון שיתוף פעולה לשינוי התוכנית. לאחר שפרטי ההצעה התקבלו ונבחנו, הודענו באופן נחרץ לעיריית הוד השרון כי אנו מתנגדים לכל שינוי אשר עלול לעכב או לפגוע בזכויות הכלכליות של עיריית תל אביב. כוונות אלו הובאו לידיעת עיריית הוד השרון. לא נאפשר כל פעולה או ניסיון לעכב את המכרז, ובמידת הצורך אף נפנה לבית המשפט, מאחר שלעיריית הוד השרון אין סמכות לשנות דבר, אלא אך ורק לוועדה המחוזית, אשר אישרה רק לפני כחודשיים את התב"ע החדשה".