איש הכדורסל הוותיק דוידי חי מהוד השרון, תובע את מועדון הכדורסל מכבי הוד השרון בכחצי מיליון שקלים בגין פיטוריו שלא כדין מתפקידו כמאמן קבוצת הנוער.
1 צפייה בגלריה
דוידי חי. "טענה שפלה"
דוידי חי. "טענה שפלה"
דוידי חי. "טענה שפלה"
(צילום: מועדון מכבי הוד השרון)
קראו גם >>>
חי ששימש במשך שנים כאחראי על מחלקת הנוער במועדון והעונה מונה למאמן הקבוצה, מאשים את ההנהלה בהתנהלות חסרת תום לב.
חי, מאמן כדורסל מוערך מזה 28 שנים ברציפות, החל באוגוסט 2006 את עבודתו במועדון מכבי הוד השרון בכדרוסל כמאמן בקבוצות השונות עד שנת 2011. בשנת 2014 חזר לעבודתו במועדון כמאמן של קבוצת נוער ומונה כמנהל מקצועי של מחלקת הנוער. משנת 2014 תפקידו של חי היה לאמן קבוצות ולנהל את הפעילות הספורטיבית של מחלקת הנוער. בין יתר סמכויותיו היה בחירת מאמנים לקבוצות השונות עליהן פיקח.
בפתח עונת 2022-2021 נחתם עם חי הסכם לאמן את קבוצת הנוער לעונת המשחקים והוא החל להערך לעונה. לטענתו, במקביל לפתיחת העונה החלה עיריית הוד השרון במהלך של איחוד קבוצות הכדורסל הפועל ומכבי הוד השרון לקבוצה עירונית אחת. לדבריו, הדבר הוביל להתפטרות חברי עמותת מכבי כאות מחאה ובמקומם מינו עצמם הנהלה חדשה ומקרובים אליהם כחברי עמותה. לטענתו, כחלק מהליך ההשתלטות ביקשו חברי ההנהלה "לנקות אורוות" והדבר כולל גם אותו. לדבריו, בפתח העונה התרחשו אירועים שהובילו לאחר מכן לפיטוריו בבושת פנים.
בעקבות כך הגיש חי בשבוע שעבר תביעה בבית הדין לעבודה בתל אביב כנגד המועדון, המנכ"ל אריק אדיב והיו"ר אורי אשכנזי בה דרש פיצוי בסך של כחצי מיליון שקלים.
בכתב התביעה שהוגש באמצעות עו"ד אסף אוסלקה נטען, כי עוד טרם פתיחת העונה הגיע חי לפגישה עם היו"ר אורי אשכנזי בה נאמר לו כי הוא מודח מתפקידו כמנהל מקצועי ויישאר בתפקידו כמאמן נוער בלבד, זאת למרות שלא קיבל זימון לשימוע לכאורה עם טענות מקצועיות. חי, שלטענתו נותר המום, המשיך בתפקידו כמאמן בלבד. אלא, נטען, הנתבעים לא הסתפקו בכך והחלו לחתור לפיטוריו. חי זומן לשימוע טרם פיטוריו בטענה של "חוסר שביעות רצון מהתנהגותך ותפקודך המקצועי".
בספטמבר 2021 קיבל חי מכתב פיטורים. לטענת עו"ד אוסלקה, הטיעון בגינו פוטר התובע שונה לחלוטין מהזימון לשימוע: "המועדון אינו יכול לקבל התנהגות אלימה מכל סוג שהוא בין אם כלפי אנשי מקצוע במועדון ובין אם כלפי שחקני המועדון", נטען במכתב הפיטורין.
חי טען בכתב התביעה כי הינו מורה לחינוך גופני בתיכון בתל אביב והאשמתו באלימות כלפי ילדים מהווה פגיעה בשמו. "מטרת הנימוק לפיטורים נועדה לגרום נזק לתובע. המועדון ניסה לגרום לתובע לעזוב ונתבקש להגיע לפשרה על כמה משכורות יקבל בגין הפרת ההסכם ופיטוריו. התובע השיב כי העונה התחילה ואין לו סיכוי למצוא עבודה חלופית עד עונה הבאה".
כן נטען, כי חי החל מקבל פניות טלפוניות מהורי השחקנים שלא הבינו כיצד המאמן המוערך מפוטר. גם מאמנים אחרים במועדון וקולגות ממועדונים אחרים לא הבינו כיצד ייתכן שהתובע מואשם באלימות. "מדובר בטענה שפלה, שקרית המהווה פגיעה ביכולתו של התובע להתפרנס בעתיד, לא כל שכן הינה לשון הרע על פי חוק איסור לשון הרע", כך בתביעה. "לתובע הוברר כי הוחלט על פיטוריו אך כיוון שסירב להגיע לפשרה כספית, ניהלו הנתבעים ביחד ולחוד מסע הכפשה על מנת לפטרו".
מנכ"ל המועדון אריק אדיב מסר בתגובה: "אכן הגיעה תביעה והיא נמצאת בהליך משפטי ומטופלת על ידי עורך הדין של המועדון ואנחנו שוקלים את המשך ההתנהלות שלנו. כל הטענות בכתב התביעה לא נכונות ויתבררו בבית המשפט".