לשפץ בזמן מלחמה: כן , כן , הגיע הזמן לרענן, לשנות ולחדש. המלחמה רק זירזה את ההחלטה לתת מגע של קסם לבית. יש אחרים שבשל אילוצים אלו או אחרים, כמו מעברי דירות, הרחבת המשפחה, עבודה מהבית, הבינו שחייבים לשפץ עכשיו.
5 צפייה בגלריה
שיפוצים בזמן מלחמה
שיפוצים בזמן מלחמה
שיפוצים בזמן מלחמה
(צילום אילוסטרציה: shutterstock)
"חשוב לציין, שגם בקרב אלו שמתכננים לשפץ ביולי- אוגוסט זה הזמן להתחיל להתכונן לקראת השיפוץ ולסגור אנשי מקצוע, תוכניות, רכישות וכו", מסבירה מעצבת הפנים מיטל צימבר, בעלת משרד בהוד השרון, שמתמחה בשיפוץ דירות ובתים באזור השרון.

5 צפייה בגלריה
שיפוצים
שיפוצים
שיפוצים
(צילום: Blue Bird באתר PEXELS)

לדברי שלומית זלדמן, בעלת משרד לאדריכלות ועיצוב ברעננה "שלא כמו בתקופה רגילה, יש השלכות וצריך לקחת אותן בחשבון כאשר משפצים בזמן מלחמה. התהליך אינו תהליך ברור כמו של שיפוץ בזמן רגיל. ההוצאות ולוחות הזמנים עשויים להשתנות, יש בעיות בשילוח, וכוח אדם, כך שהסיכונים עולים ויש להיאזר בסבלנות והרבה אורך רוח. אין המלצה גורפת לכאן או לכאן, אולם כל מי שנכנס לתהליך של שיפוץ צריך להבין לקראת מה הוא הולך בתקופה הנוכחית".

5 צפייה בגלריה
שלומית זלדמן
שלומית זלדמן
שלומית זלדמן
(צילום: אלי פסנדי)

עוד אומרת זלדמן "אם אתם נאלצים לצאת מהבית ולשכור דירה בזמן השיפוץ, אני לא ממליצה לעשות זאת. יש הרבה גורמים משתנים שאין לנו עליהם שליטה כמו בתקופה רגילה".

5 צפייה בגלריה
מיטל צימבר
מיטל צימבר
מיטל צימבר
(צילום: עידו לביא)

צימבר מסבירה "מצד אחד יש בעיית כוח אדם, שעשויה לייקר את המחירים, ומצד שני הספקים מורידים את המחירים, כך שעלויות השיפוץ עשויות להתאזן". בנוסף, אומרת צימבר "יש לקחת בחשבון שכל התהליך בתקופה הנוכחית הוא איטי יותר, וצריך להיאזר בסבלנות והבנה ועשויים לקרות בלת"מים בקרב הקבלן ואנשי המקצוע, שילוח, מילואים וכו".
עוד אומרת צימבר "אלו שחושבים לשפץ ביולי-אוגוסט כדאי שכבר עכשיו יסגרו עם אנשי מקצוע אמינים וישריינו אותם לחודשי הקיץ. עד אז, אנשי המקצוע שבחרתם יחלו בתהליך התכנון. בינתיים תוכלו לשוטט בקרב ספקים, לבחור ריהוט, לתכנן נגרות, ובכך גם תקחו מקדם זמן ראוי, כדי שהכל יתנהל בזמן".

קראו גם:

אדריכל בועז שניר, בעל משרד בהרצליה, שמשרדו מתמחה בבנייה ושיפוץ במגזר הפרטי מסביר ""מאז השבת השחורה נכנס אתגר נוסף ופרט לחוסר החשק ולאנרגיות הירודות שגרמו לרבים לא לבצע רכישות נדל"ן או להתחיל לבנות, נכנס מימד מוחשי נוסף- העדר כוח האדם. כל עוד ימשך המחסור בפועלים אנחנו נראה האטה משמעותית בהתחלות הבניה אך ברגע שהמשבר יסתיים תגיע גם התנופה. תנופת הבניה תדרוש הקלות בקבלת היתרי בניה ותאיץ את רפורמת הרישוי העצמי- כך ההליך יהפוך למהיר וקל בהרבה" ימים יגידו.

5 צפייה בגלריה
אדריכל בועז שניר
אדריכל בועז שניר
אדריכל בועז שניר
( צילום: בנימין אדם)

"ובינתיים אני מייעץ לאלו שהחלו בתהליך בנייה או שיפוץ לנשום עמוק, ולהבין שהכל יבוא על מקומו בשלום, אבל כן ייתכנו גורמים לא צפויים בתהליך".